MOLITVE, NASLOVNICA

Krunica svetog Josipa

Moli se za Gospinu krunicu od pet desetica.

Na križić se moli Vjerovanje. Na pojedinačnom zrncu između desetica – Očenaš, odnosno Slava Ocu… i Očenaš.

Umjesto  Zdravo Marijo  moli se:

Zdravo Josipe pravedni, zaručniče svete Bogorodice, djevičanski Oče Isusa Krista,
(otajstvo…)

Sveti Josipe, moli za nas da po tvome primjeru sveto živimo i u nebu vječno blaženstvo zadobijemo. Amen.

Na prva tri zrnca dodaje se:
– koji neka nam umnoži vjeru

– koji neka nam učvrsti ufanje

– koji neka nam usavrši ljubav

Otajstva po deseticama:

1. Kojeg si žarko volio.

2. Koji je tebe slušao i ljubio.

3. Za koga si marljivo radio.

4. Koji je tebi u poslu pomagao.

5. Koji je uza te bio kad si umirao.

Umjesto  o moj Isuse  moli se:

O mili, blagi, strpljivi i ponizni sveti Josipe uzmi nas sve za svoju djecu i budi nam uvijek dobar i vjeran otac. Amen.

Na kraju krunice:

Bože Oče, nestvorena tvoja Riječ udostojala se u tišini zaodjenuti slabom ljudskom naravi u skrovitosti nazaretskog doma u kojem je sveti Josip bio glavar; po njegovu zagovoru stišaj u nama buku strasti, neurednih nagnuća, da svojim govorom častimo samo Tebe, koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.

Sveti Josipe ti si imao veliku ljubav prema šutnji, sada evo vapim i Tebi da mi pomogneš da i ja imam šutnju kada zatreba, da u svome govoru ne pogriješim kako bi svaka moja izgovorena riječ bila Bogu na slavu, a meni na spasenje, mir u mom srcu i mojoj duši, pomoć drugima, a šutnja velika radost koja donosi velike plodove i vodi u put savršenosti Amen.

Naslovna

Odgovori