ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

XXVIII NEDJELJA KROZ CRKVENU GODINU- ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 152 Župa Rokovci-Andrijaševci (11.10-18.10.2020)

Danas je 28. nedjelja kroz godinu.

• SPOMENDANI  U IDUĆEM TJEDNU

Srijeda:                        Sv. Kalist I., papa i mučenik

Četvrtak:         Sv. Terezija Avilska, redovnica i naučiteljica

Petak:              Sv. Marija Margareta Alacoque, redovnica

Subota:                        Sv. Ignacije Antiohijski, biskup i  mučenik

Nedjelja:          29. NEDJELJA KROZ GODINU – Misijska nedjelja

• SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA

Utorak        u  18.30:   + iz ob. Ivaniš i Marić

Srijeda        u 18.30:    + Milan i Kata Rukavina i + iz ob. Lončarević i Cindrić

Četvrak      u 18.30:                + Franjo, Roza i Marko Komarec

Petak          u 18.30:    + Roka Štefanac

Subota        u 18.30:    + Niko Vidakušić

NEDJELJA u 09.00:   + Stjepan Hranić i + Zvonko Jakab

u 11.00:  ZA SVE ŽUPLJANE; + Mijo i Marija Cvitković i + Luka Kokotić

• SVETE MISE U ROKOVCIMA

NEDJELJA  u  18.30: + Josip Kopić i + Blaženka Pavličić

• ŽUPNI URED

Župni ured radi  redovito: UTORKOM I  PETKOM prijepodne od 09-11 sati,  SRIJEDOM I ČETVRTKOM poslijepodne od 16-18 sati.

• MISIJSKA NEDJELJA

Svake godine u predzadnju nedjelju u listopadu u svim biskupijama, župama i ustanovama katoličkog svijeta obilježava se tzv. Misijska nedjelja, koju je u  crkveni kalendar uveo ju je papa Pio XI. davne 1926. godine. I mi ćemo iduće nedjelje proslaviti Misijsku nedjelju. Molit ćemo za sve misije i misionare koji diljem svijeta propovijedaju, pronose i šire Isusovo evanđelje, ali i prikupljat ćemo novčane priloge. Milostinja iduće nedjelje ide za potrebe kršćanskih misija, pa imajmo to u vidu i darujmo veću milostinju.

• LISTOPADSKE POBOŽNOSTI

Kroz cijeli mjesec listopad obavljamo listopadske pobožnosti. Pola sata prije mise molit ćemo Gospinu krunicu i litanije BD Marije.

• LUKNO

Ušli smo  u mjesec listopad  pa podsjećamo na lukno. Zahvaljujemo svima koji su do sada podmirili svoje obveze prema Crkvi.

• ĐAKONSKO REĐENJE VLČ. MARKA OBRADOVIĆA

Danas u katedrali u Đakovu s početkom u 10.30 sati održat će se euharistijsko slavlje na kojem će za đakona katoličke crkve biti zaređen  naš  župljanin Marko Obradović iz Andrijaševaca.  Red đakonata je prvi stupanj sakramenta svećeničkog reda  nakon kojega se prima drugi stupanj, a to je prezbiterat  kada će Marko postati svećenik u pravom smislu riječi. Naš nadbiskup mons. Đuro Hranić  podjelit će ređ đakonata četvorici mladića među kojima se posebno radujemo našem Marku Obradoviću koji će iduće godine postati svećenik i čiju ćemo Mladu misu slaviti u Andrijaševcima u srpnju 2021. godine.

• FOTOGRAFIJE S KRIZME

Krizmanici koji još nisu dobili svoje fotografije s krizmenog slavlja mogu ih preuzeti u sakristiji nakon nedjeljne mise ili u župnom uredu u uredovno vrijeme.

• ŽENIDBENI NAVJEŠTAJI

– u nedjelju (danas) 11. listopada 2020. u crkvi sv. Andrije  u Andrijaševcima u 17.00 sati kršćansku ženidbu će sklopiti  IVICA HIL iz Ivankova, J. S. Reljkovića 70 i NIKOLINA BUKOVAC iz Andrijaševaca,  Kolodvorska 61a

– u petak  16. listopada 2020.  u crkvi sv. Roka  u Rokovcima u 18.30 sati kršćansku ženidbu će sklopiti  PETAR STOJANOVIĆ iz Gradišta, Br. Radića 27 i MARTINA BIČANIĆ iz Rokovaca,  St. Radića 81a

• DAROVATELJI ZA CRKVU