Svaki vjernik morao bi znati da na vjerničkim susretima a osobito svetim misama kao i kod slavlja ostalih sakramenata svojom odjećom komuniciramo svijest da znamo gdje se nalazimo, da je crkva Kuća Božja i mjesto na kojem se okupljamo da je sveto.

U novije vrijeme kada se urušavaju svi stupovi društva neminovno je da se konfuzija ali i opuštenost iz svijeta prenosi i preslikava i na zajednicu Crkve.

U tom smislu vrlo ozbiljna i važna tema je odijevanja na misnim i ostalim vjerničkim slavljima, jer se nerijetko događa da na tim svetim skupovima pojave se pojedinci ili čak skupine vjernika koji svojim odijevanjem i držanjem zapravo  ne samo govore o tome da ne znaju se prikladno odjenuti, nego i da ne poštuju svetost prostora u kojem se nalaze.

Stoga kao pomoć svima kojima je stalo da svojim odjevanjem poštuju svetost prostora donosimo ovaj

 link: http://nasljedujmariju.blogspot.hr/search/label/odje%C4%87a

na kojem možete pronaći dosta vrijednih i lijepih tekstova koji nam pomažu da ozbiljno shvatimo i upoznamo razloge pristojnog i čednog odijevanja u crkvi!