Danas je 8. nedjelja kroz godinu.

SPOMENDANI U  IDUĆEM TJEDNU

Srijeda:                        PEPELNICA - ČISTA SRIJEDA

Nedjelja:          1. KORIZMENA

MISE U  ANDRIJAŠEVCIMA

Utorak             u 18.30:          

Srijeda                          u 18.30:        

Četvrtak            u 18.30:        

Petak                u 18.30:         

Subota              u 08.00:        

NEDJELJA      u 09.00:         

                         u 11.00:        

             MISE U ROKOVCIMA

NEDJELJA      u 18.30:

      UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi  UTORKOM I  PETKOM prijepodne od 09-11 sati, a SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijepodne od 16.00-18.00 sati.

ŽUPNA KATEHEZA 

Idući tjedan župnu katehezu i susrete će imati slijedeće skupine:

1. RAZREDI SREDNJE ŠKOLE u utorak u 20.00 sati

PRVOPRIČESNICI  u srijedu u 14.00 sati

KRIZMANICI u srijedu u 20.00 sati

OSTALE RAZREDE pozivamo na sv. Misu na Pepelnicu

       5. i 7. RAZREDI predmole križni put u petak u 18.00 sati.

1.   RAZREDI OSNOVNE ŠKOLE u subotu u 09.00

2.   RAZREDI OSNOVNE ŠKOLE u subotu u 10.00

ČISTA SRIJEDA - PEPELNICA

U srijedu  započinje korizma s Čistom srijedom ili Pepelnicom. Korizma je kao što znamo 40-dnevno vrijeme molitve, posta i pokore u kojoj čistimo tijelo i dušu i pripremamo se za najveći kršćanski blagdan Uskrs. Na pepelnicu u srijedu je strogi POST I NEMRS. Nemrs označava uzdržavanje od mesne hrane, a post znači konzumiranje hrane u manjoj količini nego obično, tek toliko da izdržimo taj dan. Propis posta obvezuje vjernike u dobi od 18-65 godina, a propis nemrsa se odnosi na sve osobe starije od 14. godine

Također nemojmo zaboraviti da Crkva zapovijeda i nemrs u svaki korizmeni petak. Na Pepelnicu je sveta Misa u  Andrijaševcima u 18.30 i na njoj ćemo imati obred posipanja pepelom u znak naše pokore i želje za obraćenjem.

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Korizma je vrijeme kada mi kršćani obavljamo pobožnost križnog puta u kojoj posebno razmatramo otajstava Isusove muke, patnje i smrti. Kao i prijašnjih godina i ove korizme u našoj  križni put ćemo obavljati utorkom, petkom i nedjeljom u 18 sati. Utorkom i petkom ovu pobožnost će predmoliti naša školska djeca zajedno s župnikom, a nedjeljom članovi župne zajednice

KRŠTENJA

Po sakramentu sv. krštenja novi član naše zajednice danas će postati:

NORA KLISKA, kći Ivana i Martine Kliska iz Andrijaševaca,  N. Tesle 33

LUKA KUTEREOVAC, sin Ivana i Ivane Kuterovac iz Rokovaca, Pavina20

DEKANATSKI SUSRET BRAČNIH PAROVA

U utorak, 5. ožujka u 18.00 sati u Ivankovu će se održati proljetni dekanatski susret bračnih parova. Na ovaj susret pozvani su svi parovi koji žele rasti  u bračnoj ljubavi i kršćanskoj duhovnosti. Ukoliko netko iz naše župe želi sudjelovati neka se odmah  prijavi u sakristiji.

DAROVATELJI ZA CRKVU

DEJAK JOSIP, Rokovci                     50 kn