Danas je 2. korizmena nedjelja.

DANI U IDUĆEM TJEDNU

Utorak:            SV. JOSIP, ZARUČNIK BDM

Nedjelja:    2. KORIZMENA

MISNE NAKANE U  ANDRIJAŠEVCIMA

Utorak        u  18.30:

Srijeda        u 18.30:

Četvrtak      u 18.30:

Petak           u  18.30:

Subota        u 08.00:

NEDJELJA u 09.00:

u 11.00:

MISNE NAKANE U ROKOVCIMA

NEDJELJA u 18.30:

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi  UTORKOM I  PETKOM prijepodne od 09-11 sati, a SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijepodne od 16.00-18.00 sati.

ŽUPNA KATEHEZA

Idući tjedan župnu katehezu i susrete će imati slijedeće skupine:

1. RAZREDI SREDNJE ŠKOLE u utorak u 20.00

PRVOPRIČESNICI u srijedu 14.00 sati

KRIZMANICI u srijedu u 20.00 sati

5.  RAZREDI u utorak u 18.00 sati pobožnost Križnog puta

7. RAZREDI u petak u 18.00 sati pobožnost Križnog puta

SVETKOVINA SVETOG JOSIPA

U utorak, 19. ožujka Crkva slavi svetkovinu Sv. Josipa, zaručnika BDM i zemaljskog poočima Isusa Krista. Sveti Josip je zaštitnik naše domovine i našeg naroda pa se njegov blagdan posvuda svečano slavi. Sveta Misa će biti u crkvi u Andrijaševcima u 18.30 sati.

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Korizma je vrijeme kada mi kršćani obavljamo pobožnost križnog puta u kojoj posebno razmatramo otajstava Isusove muke, patnje i smrti. Kao i prijašnjih godina i ove korizme u našoj  križni put ćemo obavljati utorkom, petkom i nedjeljom u 18 sati. Utorkom i petkom ovu pobožnost će predmoliti naša školska djeca zajedno s župnikom, a nedjeljom članovi župne zajednice.

TJEDAN SOLIDARNOSTI SA CRKVOM U BIH

Cijeli idući tjedan obilježava tzv. tjedan solidarnosti sa Crkvom u susjednoj BIH. Naši biskupi nas pozivaju da molimo za hrvate i katolike u susjednoj zemlji kojih je tamo svake godine sve manje  i čiji je položaj svakim danom  sve teži . Milostinja koju budemo prikupljali iduće nedjelje ide kao pomoć Crkvi i ljudima u BiH, pa vas molimo da ubacite koju kunu više.

XIV. KRIŽNI PUT ZA MLADE

Naša  nadbiskupija u vrijeme korizme organizira XIV. križni put za mlade koji će se održati pod geslom "Što god vam rekne učinite". Križni put će se organizirati u subotu, 06. travnja krenut će iz mjesta Sibinj preko Gromačnika, Brodskog Varoša, Slavonskog Broda sve do slavonskobrodske župe Gospe Brze Pomoći. Mladi će pješačiti i moliti na relaciji dugoj 23 km. Svi mladi srednjoškolske dobi i stariji koji bi željeli na ovom susretu i pobožnosti sudjelovati neka ovaj tjedan prijave u sakristiju ili u župni ured.

KORIZMENA DUHOVNA OBNOVA ZA ČLANOVE CARITASA

U subotu, 23. ožujka u Vikarijatu u Osijeku održat će se korizmena duhovna obnova za djelatnike, animatore i suradnike župnih karitativnih skupina. Ako netko iz naše župe želi sudjelovati neka se što prije prijavi.

NAŠI POKOJNI

Prošli tjedan preminula je i sahranjena naša župljanka:

ROZALIJA GOMBOŠ iz Andrijaševaca,  M. Gupca 20

CVIJEĆE ZA BOŽJI GROB

U našoj župi je običaj da se u vrijeme korizme prikupljaju prilozi za cvijeće i ukrase kojima će se u Velikom tjednu  urediti Božji grob. Svi koji želite dati svoj prilog za cvijeće i uređenje crkve možete to učiniti kod naših zvonara.

PRIJAVA BOLESNIKA ZA USKRSNU ISPOVIJED

Molimo vas da što prije prijavite stare, bolesne i nemoćne osobe za uskrsnu ispovijed, kako bi im svećenik mogao ove korizme doći kući. Bolesnike možete prijaviti u sakristiji ili u župnom uredu u uredovno vrijeme.

MONS. IVAN ČURIĆ NOVI POMOĆNI BISKUP

U prošli ponedjeljak, 11. ožujka  objavljena je vijest da je papa Franjo imenovao i našoj nadbiskupiji dao novog pomoćnog biskupa. To je mons. Ivan Čurić, dosadašnji generalni vikar naše nadbiskupije. Biskupu Ivanu čestitamo i molimo da ga Duh Sveti jača i prati u njegovoj odgovornoj službi.