Danas je četvrta uskrsna ili vazmena nedjelja. Današnja nedjelja naziva se još nedjelja Dobrog Pastira i u cijelom katoličkom svijetu obilježava se svjetski dan molitve za svećenička i redovnička zvanja. Molimo i mi za duhovna zvanja, posebno za ona iz naše župe!

SPOMENDANI I BLAGDANI U IDUĆEM TJEDNU

Ponedjeljak:    BDM  Fatimska

Srijeda:                        Sv. Matija,apostol

Četvrtak:         Sv. Ivan Nepomuk, prez. i mč.

Subota:                        Sv. Ivan I., papa i mč.

Nedjelja:          5. VAZMENA NEDJELJA

SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA

Ponedjeljak           ----

Utorak             u 18.30:

Srijeda             u 18.30:

Četvrtak          u 18.30:

Petak               u 18.30:

Subota             u 08.00:

NEDJELJA        u  09.00:

u 11.00:       PRVA SVETA PRIČEST

SVETE MISE U ROKOVCIMA

NEDJELJA         u 18.30:

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi  UTORKOM I  PETKOM prijepodne od 09-11 sati, a SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijepodne od 16.00-18.00 sati.

PRVA SVETA PRIČEST

Iduće nedjelje, u crkvi u Andrijaševcima, pod svetom Misom u 11.00 sati imat ćemo slavlje Prve Svete Pričesti. Po prvi puta euharistijskom stolu pristupit će 38 dječaka i djevojčica iz Rokovaca i Andrijaševaca. Molimo za ovu djecu i njihove obitelji.

PRVA SVETA ISPOVIJED

Naši prvopričesnici će imati Prvu Svetu Ispovijed u četvrtak u 17.00 sati.

DUHOVNA PRIPRAVA ZA PRVU PRIČEST

U četvrtak i petak prije Prve Pričesti u crkvi u Andrijaševcima održat će se duhovna priprava za sve roditelje i prvopričesnike. Od 17.30 sati bit će  mogućnost za sakrament Pomirenja za roditelje, članove obitelji i sve ostale koji žele,  a u 18.30 sveta Misa s prigodnim programom u kojem će sudjelovati naši prvopričesnici i njihovi roditelji. Stoga pozivamo sve roditelje da se odazovu. U petak nakon Mise podijelit će se prvopričesničke haljinice i vjenčići (za djevojčice).

PROBA ZA PRVU PRIČEST

Zajednička generalna proba za sve prvopričesnike održat će se u subotu, a o vremenu održavanja bit će na vrijeme obaviješteni.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJI

U subotu 18.  svibnja  2019. u 18.00 sati u crkvi Andrije u Andrijaševcima pod svetom Misom kršćansku ženidbu će sklopiti IGOR LOVAKOVIĆ iz Tordinaca, Vukovarska ulica 46 i MARIJANA BRAJDIĆ iz Andrijaševaca, A. Mihanovića 14.  Molimo za naše mladence!

PRIKUPLJANJE ZVONARINE

U mjesecu svibnju naši zvonari Ivica i Jelica Durdov započinju prikupljati zvonarinu, tj. godišnji  honorar za svoju odgovornu službu. Molimo sve vas koji ste u mogućnosti da im tijekom ovoga mjeseca njihovu nagradu, prilikom dolaska na Misu, donesete u crkvu i uručite im osobno. Na taj način ne moraju dolaziti u svaku kuću. Ukoliko ipak želite da  dođu u vaš dom očekujte ih u mjesecu lipnju.

HOD ZA ŽIVOT

U subotu 18. svibnja u Osijeku održat će se Hod za život. Hod za život miroljubivi je hod građana u znak potpore svakom djetetu – rođenom i nerođenom, njegovoj majci, ocu i svakoj obitelji. Cilj Hoda za život je skretanje pozornosti na poštivanje svakog ljudskog života – od začeća do prirodne smrti. Pravo na život temeljno je ljudsko pravo i preduvjet svakoga drugog ljudskog i građanskog prava. Ove godine po prvi put Hod će se održati u Osijeku, u subotu 18.5.2019. Okupljanje je u 10 sati u parku Zrinjevac. Više informacija o ovoj inicijativi možete dobiti ispred crkve od naših volontera koji će vas pobliže upoznati i informirati s ciljevima i srhama ovog okupljanja koje se već godinama organizira  u  velikim svjetskim gradovima, a sada će se će organizirati u svim većim gradovima naše domovine.

DAROVATELJI ZA CRKVU

Svim darovateljima koji su u prošlom tjednu dali svoj dar za crkvu od srca hvala. Ostalima poziv i poticaj!