Danas je peta uskrsna nedjelja. Pod sv. Misom u 11 sati u našoj župi bit će (bilo je) je slavlje Prve Svete Pričesti. 38 -ero dječaka i djevojčica iz Rokovaca i Andrijaševaca danas će (je) po prvi puta primiti (lo) euharistijskog Isusa. Molimo za ovu djeci i njihove obitelji.

SPOMENDANI U IDUĆEM TJEDNU

Ponedjeljak:    Sv. Bernardin Sienski, prezbiter

Srijeda:                        Sv. Rita, redovnica

Subota:            Sv. Beda Časni, prezbiter i naučitelj;  Grgur VII., papa

Nedjelja:          6. VAZMENA NEDJELJA

SVETE MISE U ROKOVCIMA

PREKO TJEDNA NEĆE BITI SVETIH MISA

NEDJELJA        u  09.00:        + Petar  i Petromila Pažin

u 11.00:       ZA ŽUPLJANE

SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA

NEDJELJA         u 18.30:       + Darko Kulovnjak

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured NE RADI zbog župnikove odsutnosti.

Cjeli idući tjedan župnik je odsutan i u slučaju sahrane ili nekog drugog važnog razloga zamjenjuje ga župnik iz Cerne i župnik iz Retkovaca. U slučaju potrebe prvo se obratite našim zvonarima,a onda će vas oni uputiti dalje.

SVIBANJSKE POBOŽNOSTI

Preko tjedan neće biti svetih Misa, ali u crkvi u Rokovcima obavljat će se svibanjske pobožnosti. Svaku večer u 18.00 sati molit će se zajednička krunica i ostale marijanske pobožnosti. Neka nam ovaj svibanj donese mnogo plodova, da osjetimo zagovor i zaštitu naše nebeske Majke Marije.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJI

- u subotu 25. svibnja 2019. u crkvi sv. Andrije u Andrijaševcima u 18.30 sati kršćansku ženidbu će sklopiti JOSIP KOŽUL iz FRIEDEWALDA u Njemačkoj (rodom iz Ivankova) i VESNA MAJHER iz FRIEDEWALDA u Njemačkoj (rodom iz Andrijaševaca, Ivana Zajca 19)

- u subotu 25. svibnja 2019. u crkvi Sv. Euzebija i Poliona u Vinkovcima kršćansku ženidbu će sklopiti MARKO LUKETIĆ iz Andrijaševaca, Kneza Domagoja 1 i LUCIJA BORIČIĆ iz Vinklovaca, Ante Starčevića 5.

SUSRET MLADIH ĐAKOVAČKO-OSJEČKE NADBISKUPIJE

U subotu 25. svibnja 2019. u Vinkovcima Đakovačko-osječka nadbiskupija organizira nadbiskupijski susret mladih koji će se održati u Vinkovcima pod geslom: "Ne boj se! Samo vjeruj!" Susret će se održati u sportskoj dvorani Ekonomske i trgovačke škole "Ivana Domca" gdje okupljanje počinje u 9.00 sati. Budući da su nam Vinkovci blizu molimo mlade da se sami pobrinu za odlazak i povratak.

SVEĆENIČKO REĐENJE VLČ. JOSIPA MUDROG

Naša župa za desetak dana imat će razlog za veliku radost, a to je svećeničko ređenje vlč. Josipa Mudrog iz Rokovaca. Njegovo  ređenje bit će u subotu 01. lipnja 2019. u katedrali u Dubrovniku i ovom velikom događaju prisustovat će vjernici iz naše župe. Za ovu prigodu organizirat ćemo zajednički  odlazak u Dubrovnik, u subotu i nedjelju  01. i 02. lipnja jednim autobusom  od 50 mjesta.  Oko 30-tak mjesta bit će rezervirano za članove Josipove obitelji i rodbine, a preostalih 20 sjedala za ostale članove naše župne zajednice.

Ukoliko netko od vas župljana želi poći na ređenje u Dubrovnik molimo da se tijekom idućega tjedna javite obitelji Mudri da vam rezerviraju slobodno mjesto. Cijena puta za ostale župljane će biti oko 200 kn po osobi. Smještaj u Dubrovniku bit će osiguran za sve putnike.

IZBORI ZA EUROPSKI PARLAMENT

Iduće nedjelje 26. svibnja održat će se izbori za zastupnike u Europskom parlamentu. Pozivamo vas da izađete na izbore i potaknete druge da izađu ta da im, na način, koji smatrate prikladnim, preporučite da glasuju za listu i kandidate koji će u Europskom parlamentu zastupati kršćanske stavove i vrednote. Trenutno lista koja najviše zastupa kršćanskije stavove su HRVATSKI SUVERENISTI, međutim svatko neka glasa po svojoj savjesti.

DAROVATELJI ZA CRKVU

Svim darovateljima koji su u prošlom tjednu dali svoj dar za crkvu od srca hvala. Ostalima poziv i poticaj!