Danas je šesta uskrsna ili vazmena nedjelja. Još uvijek se nalazimo u uskrsnom vremenu u kojem nas očekuju još dvije važne svetkovine, a to je Uzašašće Gospodinovo i Duhovi.

·         SPOMENDANI I BLAGDANI U IDUĆEM TJEDNU

Ponedjeljak:    Sv. Augustin Kanterberijski, b.

Četvrtak:         UZAŠAŠĆE GOSPODINOVO

Petak:              Pohod BDM

Subota:                        Sv. Justin, mč.

Nedjelja:          7. VAZMENA NEDJELJA

SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA

Ponedjeljak        u 18.30:

Utorak             u 18.30:

Srijeda             u 18.30:

Četvrtak          u 18.30:

Petak               u 08.00:

Subota             ---------

NEDJELJA        u  10.00:

SVETE MISE U ROKOVCIMA

NEDJELJA         u 18.30:

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi  UTORKOM I  PETKOM prijepodne od 09-11 sati, a SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijepodne od 16.00-18.00 sati.

UZAŠAŠĆE GOSPODINOVO

Svake godine četrdeseti dan nakon Uskrsa slavimo svetkovinu Uzašašća Gospodinovog kada se prisjećamo Isusovog odlaska u Nebo. Ovaj blagdan svečano ćemo proslavit u četvrtak na svetoj Misi u Andrijaševcima u 18.30 sati.

ZAHVALA ZA PRVU SVETU PRIČEST

Prošle nedjelje u našoj župi bilo je slavlje Prve Svete Pričesti. Ovim putem želim zahvaliti svima koji su se ugradili u pripremu i proslavu ovoga slavlja, koje svake godine bude vrlo lijepo i svečano.  Prije svega zahvaljujemo djeci koji su se unazad godinu dana intenzivno pripremali za ovaj veliki trenutak svoga života. Možemo reći da je ova generacija djece bila jako dobra i poslušna te su naši privoričesnici ozbiljno shvatili svoju pripravu te su redovito dolazili na vjeronauk i nedjeljne svete Mise. Zahvaljujemo njihovim roditeljima koji su ih slali i poticali te na taj način izvršavali svoju dužnost vjerskog odgoja, u kojoj i nadalje trebaju biti ustrajni. Prije same Prve Pričesti imali smo dvodnevnu duhovnu pripravu na kojoj su sudjelovali naši prvoričesnici i njihovi roditelji i članovi obitelji. Ovu pripravu je predvodio vlč. Darko Rac župnik iz Bačinaca pa i njemu zahvaljujemo na trudu i dolasku. U petak na drugi dan priprave s vlč. Darkom u goste nam je došao biskup iz Grčke iz grada Atene mons. Dimitrios Salachas koji je blagoslovio naše prvopričesnike i uputio im svoju poruku. Zahvalu upućujemo i našim sakristanima Ivici i Jelici Durdov koji su za ovu prigodu, kao i uvijek, uredili i okitili crkvu. Najveću riječ hvale upućujemo dječjem pjevačkom zboru i njihovoj voditeljici gospođici Heleni Klasnić. Oni su si dali najviše truda zato što su prekrasnim pjevanjem animirali Prvu Svetu Pričest kao i dvije večeri priprave. Kao župnik ponosan sam na svu djecu iz malog zbora koja vole pjevati, tako da je svaka sv. Misa na kojoj oni pjevaju Bogu na slavu, a nama na radost. Jedna župa ne može funkcionirati bez dobrih suradnika i zato znajmo cijeniti njihov doprinos.

SVEĆENIČKO REĐENJE VLČ. JOSIPA MUDROG

U subotu 01. lipnja 2019 naši Rokovci i Andrijaševci imat će razlog za veliku radost, a to je svećeničko ređenje vlč. Josipa Mudrog, našeg župljanina i mještanina, u katedrali u Dubrovniku. Ovom velikom događaju prisustovat će  župnik, obitelj, rodbina i vjernici iz naše župe. Zato smo organizirali zajednički  odlazak autobusom u Dubrovnik, u subotu i nedjelju  01. i 02. lipnja . Do danas su se prijavile 32 osobe i još ima slobodnih mjesta. Ukoliko još netko od vas  želi poći na ređenje u Dubrovnik slobodno se tijekom idućega tjedna javite obitelji Mudri i rezervirajte si svoje mjesto. Cijena puta po osobi je između 150 i 200 kn. Smještaj u Dubrovniku za sve putnike bit će osiguran. Polazak je petak točno u ponoć ispred crkve u Rokovcima, a povratak u nedjelju navečer.

DAROVATELJI ZA CRKVU

Svim darovateljima koji su u poslijednja dva tjedna dali svoj dar za crkvu od srca hvala. Ostalima poziv i poticaj!