Danas je 18. nedjelja kroz godinu.

·         BLAGDANI I SPOMENDANI U IDUĆEM TJEDNU

Ponedjeljak:    Snježna Gospa

Utorak:           PREOBRAŽENJE GOSPODINOVO

Četvrtak:         Sv. Dominik, prezbiter

Petak:              SV. TEREZIJA BENEDIKTA OD KRIŽA, suzaštitnica Europe

Subota:           SV. LOVRO, đakon i mučenik

Nedjelja:         19. NEDJELJA KROZ GODINU

·         MISNE NAKANE U  ANDRIJAŠEVCIMA

Utorak        u  18.30:  + Janja i Rudolf Tustanovski i + Stjepan Bilić i + Ivan Nekić

Srijeda        u 18.30:   + Kata i Mihovil Bičanić

Četvrtak      u 18.30:  + Mato Rakoci

Subota        u 08.00:    + iz ob. Tustanovski

NEDJELJA u 09.00:              ZA SVE ŽUPLJANE; Za zdravlje

·         MISNE NAKANE U  ROKOVCIMA

Petak          u 18.30:   + iz ob. Benić i ob. Brlić

NEDJELJA  u  18.30:            + iz ob. Maslać Srećka

·         PROBRAŽENJE GOSPODINOVO

U utorak Crkva slavi blagdan Preobraženja Gospodinovog. Blagdansku sv. Misu imat ćemo u Andrijaševcima u 18.30 sati. Dođimo!

·         UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi UTORKOM i  PETKOM prijepodne od 09-11 sati.

·         LUKNO

Započeli smo mjesec kolovoz i ušli drugu polovicu godine pa podsjećamo da možete polako početi donositi lukno. Lukno je propisani godišnji prilog, koji je dužna dati dati svaka obitelj, a od kojeg se naša župa financira. Lukno se može podmiriti tijekom cijele godine, a ne samo kada godina dođe svome kraju. Zahvaljujemo svima koji ste do sada podmirili svoje obveze prema Crkvi.

·         HODOČAŠĆE UOČI VELIKE GOSPE

Uoči svetkovne Velike Gospe 14. kolovoza planiramo poći na hodočašće u marijansko svetište u Prkovce, koje nam je u susjedstvu, a u kojem se ovaj veliki Gospin blagdan vrlo svečano slavi. Za sve koji želite ići  organizirat ćemo odlazak i povratak autobusom. Cijena puta za odrasle osobe je 30 kn, a za djecu 20 kn. Prijavite se u sakristiji ili župnom uredu što prije kako bi na vrijeme znali točan broj hodočasnika.

·         CVIJEĆE ZA CRKVU

Uskoro se bliži blagdan Sv. Roka i crkveni od u Rokovcima. Svi koji želite dati svoj prilog za cvijeće i uređenje crkve povodom Velike Gospe i crkvenog goda  možete to učiniti kod naših zvonara.

·         ŽENIDBENI NAVJEŠTAJI

- u petak 09. kolovoza 2019. u crkvi Sv. Roka u Rokovcima pod sv. Misom kršćansku ženidbu će sklopiti HRVOJE ŠARIĆ iz Vođinaca, Vinogradska 41  i  ANA MASLAĆ iz Andrijaševaca, Kolodvorska 33

- u subotu 10. kolovoza 2019. u crkvi Sv. Antuna u Otoku kršćansku ženidbu će sklopiti DALIBOR BIČANIĆ iz Rokovaca, Plavi jadran 73  i  MARIJA VREBAC iz Otoka, J.J. Stossmayera 56

·         FOTOGRAFIJE OD PRVE PRIČESTI I KRIZME

Pozivamo sve prvopričesnike i krizmanike koji još nisu preuzeli svoje fotografije od Prve pričesti i Krizme da dođu u župni ured i uzmu svoje slike.

Isto tako molimo sve prvopričesnike koji još nisu vratili svoje haljinice da to učine što prije.