GALERIJA, NASLOVNICA, ŽUPNI ZBOR SV.CECILIJA

ŽUPNI ZBOR SV.CECILIJE ROKOVCI -ANDRIJAŠEVCI-“SLAVA BOGU NA VISINI”-22.11.2019

Mješoviti pjevački zbor sv. Cecilije korijene svoga osnivanja bilježi nekako s dolaskom časnih sestara sv. Križa u naše dvije župe.

Cecilija

Od njih osobito ističemo s. Bernardetu, s. Hugolinu i s. Vincenciju. One su udarile temelje onome što danas postoji kao mješoviti župni zbor. Kroz ovih nekoliko desetljeća mnogi su naši župljani pjevali u ovom zboru. Bilo je vremena u kojima nas je bilo više, ali i manje. Danas naš zbor broji dvadeset i četiri člana. Trenutno nam je voditelj Tomislav Rac, a orguljašice su Josipa Šebalj i Helena Klasnić. Imamo svoje probe jednom do dva puta tjedno po dva sata, ovisno o liturgijskom vremenu u kojemu se nalazimo. Nedjeljna sv. misa glavna je okosnica djelovanja zbora, ali tu su i mnoge druge aktivnosti te mise na kojima je zbor bio prisutan.

POSLUŠAJTE DIO SA SVETE MISE ODRŽANE NA SV CECILIJU U ROKOVAČKOJ CRKVI

“SLAVA BOGU NA VISINI” izvodi veliki zbor SV.Cecilije Rokovci-Andrijaševci

Našim zborovima neka je sretan dan njihove zaštitnice SV.Cecilije

VIDEO ZAPIS