PROPOVIJED

RAZMIŠLJANJE O DANAŠNJEM EVANĐELJU-Neće se ostaviti ni kamen na kamenu.

EVANĐELJE Lk 21, 5-11

Neće se ostaviti ni kamen na kamenu.

Čitanje svetog Evanđelja po Luki

U ono vrijeme: Dok su neki razgovarali o Hramu, kako ga resi divno kamenje i zavjetni darovi, reče Isus: »Doći će dani u kojima se od ovoga što motrite neće ostaviti ni kamen na kamenu nerazvaljen.« Upitaše ga: »Učitelju, a kada će to biti? I na koji se znak to ima dogoditi?« A on reče: »Pazite, ne dajte se zavesti. Mnogi će doista doći u moje ime i govoriti: ‘Ja sam’ i: ‘Vrijeme se približilo!’ Ne idite za njima. A kad čujete za ratove i pobune, ne prestrašite se. Doista treba da se to prije dogodi, ali to još nije odmah svršetak.« Tada im kaže: »Narod će ustati protiv naroda i kraljevstvo protiv kraljevstva. I bit će velikih potresa i po raznim mjestima gladi i pošasti; bit će strahota i velikih znakova s neba.«

Riječ Gospodnja.

Image result for Neće se ostaviti ni kamen na kamenu.

MISNA ČITANJA POSLUŠAJTE OVDJE

KOMENTAR

»U ONO VRIJEME: DOK SU NEKI RAZGOVARALI O HRAMU, KAKO GA RESI DIVNO KAMENJE I ZAVJETNI DAROVI, REČE ISUS: „DOĆI ĆE DANI U KOJIMA SE OD OVOGA ŠTO MOTRITE NEĆE OSTAVITI NI KAMEN NA KAMENU NERAZVALJEN.“«

Ponosni Židovi su gledali na djelo svojih ruku, više su se brinuli za vanjštinu hrama nego za ispravan odnos s Bogom. Gledajući tu vanjštinu, zaboravili su nutrinu; više ih je zanimalo što sve rade za Boga, nego kako to rade. To je na kraju i presudilo prilikom razaranja Hrama. Iz njihova primjera možemo izvući pouku: često ono što se ljudskome oku čini lijepo, dobro, ispravno, kod Boga ne prolazi. Često čujemo da su neke naše crkve razrušene, uništene, i za to često krivimo neprijatelje, ali koliko smo mi, oni koji se deklariramo kao Isusovi, tome doprinijeli? Možda to grubo zvuči, ali ako crkve ne služe da se u njima štuje Boga, da se u njima Boga veliča, da On bude središte našeg vjerskog života, ako se u crkvama ne proslavlja Bog, koja je onda njihova svrha?

MOLITVA

Gospodine, ti želiš da crkva bude mjesto u kojem ćeš ti biti u središtu našeg fokusa, a ne bilo što drugo. Ti želiš da crkva bude mjesto gdje ćeš ti – a ne naše rukotvorine – biti slavljen, štovan, proslavljan. Oprosti nam svaki trenutak kad smo svoje rukotvorine uzdizali iznad tebe. Amen.

Izvor: https://book.hr/

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s