GALERIJA, NASLOVNICA

PROSLAVA SV ANDRIJE -30.11.2019

Dana 30.11.2019 naše selo i župa Andrijaševci proslavili smo svoj crkveni god i svoga nebeskog zaštitnika sv. Andriju apostola.

sveti-andrija

Sveti Andrija, kao i brat mu Šimun Petar, bijaše ribar na Genezaretskom jezeru u Kafarnaumu, kamo obojica dođoše iz rodne Betsaide. U apostolskom zboru ribari bijahu u većini, iako su bili prisutni i zemljoradnici kao sv. Jakov Mlađi i brat mu Juda Tadej, te trgovac i bankar, carinik Matej. Prvi koji je od dvanaestorice pošao za Isusom bijaše baš Andrija, zato je on i nazvan “prvopozvani”.

Na sam blagdan bile su  dvije svete mise, ujutro u 07.30 sati i glavna

misa u 11.00 sati koju je predvodio p. Marijan Krištofić, svećenik i

redovnik iz Zagreba

This slideshow requires JavaScript.

VIDEO MISNA PROCESIJA

 

 

 

HVALA ŽUPNIKU I LIDIJI NA USTUPLJENIM SLIKAMA I VIDEO ZAPISU!