II.VEČERNJA

ČASOSLOV-II.VEČERNJA ČETVRTAK-II.Tjedan Kroz Crkvenu Godinu(T.K.C.G)

R. Bože, u pomoć mi priteci. O. Gospodine, pohiti da mi pomogneš. Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu. Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda i u vijeke vjekova. Amen. (Aleluja) HIMAN Ti blagost sama, Isuse, Ti izvor si nam nade sve, Sva milost nam je u tebi, Ti vrelo svake radosti!… Continue reading ČASOSLOV-II.VEČERNJA ČETVRTAK-II.Tjedan Kroz Crkvenu Godinu(T.K.C.G)

SVETAC DANA

SVETAC DANA-ČETVRTAK -23.01.2020

Sveti Vinko Pallotti Nakon jučerašnjeg svetog zaštitnika Vinka, đakona i mučenika, danas s radošću predstavljamo njegovog imenjaka, svetog Vinka (Vincenza) Pallottija, osnivača Družbe katoličkog apostolata. Rodio se kao plemićki sin u Rimu 21. travnja 1795, a za svećenika je zaređen 1818. Njegov život odvijao se u teškim vremenima. Napoleonova vojska osvojila je Rim, papu Pija… Continue reading SVETAC DANA-ČETVRTAK -23.01.2020

I.JUTARNJA

ČASOSLOV-I.JUTARNJA ČETVRTAK-II.Tjedan Kroz Crkvenu Godinu(T.K.C.G)

POZIVNIK R. Otvori, Gospodine, usne moje. O. I usta će moja navješćivati hvalu tvoju. Ant. Poklonimo se Gospodinu, jer on nas stvori. Ps 67 (66). Blagoslovni hvalospjev Smilovao nam se Bog i blagoslovio nas, * obasjao nas licem svojim, da bi sva zemlja upoznala putove tvoje, * svi puci tvoje spasenje! Ant. Poklonimo se Gospodinu,… Continue reading ČASOSLOV-I.JUTARNJA ČETVRTAK-II.Tjedan Kroz Crkvenu Godinu(T.K.C.G)