ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

III.NEDJELJA KROZ CRKVENU GODINU- ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 115 Župa Rokovci-Andrijaševci (26.01-02.02.2020)

ŽUPNE OBAVIJESTI

Image result for župne obavijesti

Danas je 3. nedjelja kroz godinu.

• SPOMENDANI I BLAGDANI U IDUĆEM TJEDNU

Utorak:                        Sv. Toma Akvinski, prez.

Petak:             Sv. Ivan Bosco, prez.

Subota:                        Prva subota u veljači

Nedjelja:          PRIKAZANJE GOSPODINOVO- SVJEĆNICA

• MISNE NAKANE U ROKOVCIMA

Utorak             u 18.30:           + Đuro i Lucija Obradović

Srijeda                          u 18.30:         + Jozo i Kata Grbavac

Četvrtak            u 18.30:         + iz ob. Sever-Smrček, Plažanin i Zagorac

Petak                u 18.30:                      + iz ob. Tominac i Cvitković

Subota              u 18.30:                     + Zvonimir Draženović

NEDJELJA      u 09.00:          + Darko Kulovnjak

u 11.00:                     ZA ŽUPLJANE; + Adam i Katica Palijan

u 18.30:         + Petar i Marija Jurić-Katunić

• UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi  UTORKOM I  PETKOM prijepodne od 09-11 sati.

• ŽUPNA KATEHEZA

Idući tjedan župnu katehezu imaju slijedeće skupine:

1. RAZREDI SREDNJE ŠKOLE u utorak u 20.00 sati

PRVOPRIČESNICI u srijedu u 14.00 sati

1. RAZREDI u srijedu u 15.00 sati

KRIZMANICI (djevojke) u srijedu u 20.00 sati

1. RAZREDI u četvrtak u 15.00 sati

KRIZMANICI (mladići) u četvrtak u 20.00 sati

• SVIJEĆNICA ILI PRIKAZANJE GOSPODINOVO

Iduće nedjelje slavimo Svijećnicu ili blagdan Prikazanja Gospodinovog u hramu i toga dana običaj da se u crkvi blagoslivljaju svijeće. Svijeća je vrlo važan znak u našoj vjeri jer simbolizira Isusa Krista koji svijetlo svijeta. Plamen svijeće prati cijeli naš kršćanski život od početka do kraja; od krštenja, pa sve do bolesničke i samrtne postelje. Svijetlo svijeće znak je nade u vječni život. Ponesimo svijeće, a oko ih ne ponesete od kuće, svijeće za blagoslov moći ćete kupiti na ulazu u crkvu

• SUSRET HRVATSKE KATOLIČKE MLADEŽI

Ove godine, u svibnju mjesecu – 9. i 10. svibnja  održat će se 11. susret Hrvatske katoličke mladeži. Domaćin susreta biti će Zagrebačka nadbiskupija i grad Zagreb. Na Susretu će doći velik broj mladih iz cijele Hrvatske kao i inozemstva, a očekujemo da će na susretu sudjelovati i mladi iz naše župe. Na Susret se mogu prijaviti mladi srednjoškolske dobi do 30 godina starosti. Pozivamo sve koji žele ići da se prijave do kraja veljače.

• ZAPOČINJU RADOVI NA OBNOVI CRKVE U ANDRIJAŠEVCIMA

Ako Bog da idući tjedan započinjemo radove na unutrašnjem uređenju i oslikavanju naše crkve u Andrijaševcima. Nakon mnogo godina i desetljeća smatramo da je došlo  vrijeme da se naša andrijaševačka crkva obnovi iznutra i izvana. Prvo će se obnoviti unutrašnjost crkve, a nakon toga započet ćemo i vanjsku obnovu. Nadamo se da će ovi radovi za koji dan sretno započeti i da ćemo nakon njih uživati u novom izgledu naše crkve.

Budući da smo crkvu u Andrijaševcima ispraznili i pripremili za postavljanje skela, do daljnjega sve svete mise u našoj župi održavat će se u crkvi u Rokovcima.

Molimo da dragi Bog blagoslovi ove radove i majstore koji će slijedećih nekoliko mjeseci živjeti među nama i raditi na obnovi crkve.

Ovi radovi iziskuju i poprilična materijalna sredstva pa vas molimo da nas u našim nastojanjima podržite svojim prilogom.

• KRŠTENJA

Danas će sakrament svetog krštenja primiti:

NOA DELIĆ, sin Ivana i Ire iz Andrijašavaca, Kolodvorska 16

RAFAEL TOMINAC, sin Mihaela i Ane Tominac iz Rokovaca, Stjepa Radića 54b