ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

IV.NEDJELJA KROZ CRKVENU GODINU- ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 116 Župa Rokovci-Andrijaševci (02.02-09.02.2020)

ŽUPNE OBAVIJESTI

Image result for župne obavijesti

Danas je 4. nedjelja kroz godinu.

 

 • SPOMENDANI U IDUĆEM TJEDNU

Ponedjeljak:      Sv. Blaž, biskup i mučenik

Srijeda:             Sv. Agata, djevica i mučenica

Četvrtak:          Sv. Pavao Miki i drugovi, mučenici

Petak:              Prvi Petak u veljači

Nedjelja:           5. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 • MISNE NAKANE U ROKOVCIMA         

Ponedjeljak       u 18.30:            Za ozdravljenje

Utorak              u 18.30:            + Kata Amidžić

Srijeda              u 18.30:           + iz ob. Mate i Cvije Obradavić i + nevjeste i sinovi

Četvrtak            u 18.30:           + Juraj Turkalj i + Marko Smolčić

Petak                u 18.30:                       + Antun Magdić

Subota              u 18.30:                       + Jela Draženović

NEDJELJA      u 09.00:            + iz ob. Lucić i Lopandić

                         u 11.00:                       ZA ŽUPLJANE; + Marija Jemrić i + Franka Kuručević

                         u 18.30:           + Marija Klišanić i + iz ob. Klišanić

 

 • SVETI BLAŽ I BLAGOSLOV GRLA

Sutra Crkva slavi svetoga Blaža, biskupa i mučenika. Na njegov spomen blagoslivlju se grla svijećama koje su posvećene na Svijećnicu. Sveta misa će biti u Rokovcima u 18.30, a pod misom ćemo imati obred grličenja i moliti da nas Bog po zagovoru Blaža osloboti bolesti grla i svakog drugog zla.

 

 • PRVI PETAK U VELJAČI

U petak je Prvi petak u veljači dan kada u svojoj kršćanskoj duhovnosti posebno častimo Presveto Srce Isusovo. Prije večernje Mise će biti prilika za sakrament Ispovijedi, a poslije Mise euharistijko klanjanje.

 • ŽUPNI URED

Župni ured radi  UTORKOM i PETKOM prijepodne od 09-11 sati, a SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijedne od 16-18 sati.

 

 • ŽUPNA KATEHEZA

PRVOPRIČESNICI u srijedu u 09.30 sati

4. RAZREDI u srijedu u 15.00 sati

6. RAZREDI u srijedu u 16.00 sati

KRIZMANICI (djevojke) u srijedu u 20.00 sati

8. RAZREDI u četvrtak u 15.00 sati

KRIZMANICI (mladići) u četvrtak u 20.00 sati

1 i 2 RAZREDI SUBOTA U 9.00 sati (zajedno)

 

 • RADOVI NA CRKVI U ANDRIJAŠEVCIMA

Prošli tjedan započeli su radovi na unutrašnjem  uređenju crkve u Andrijaševcima.  Majstori su došli iz Sombora i preko tjedna će raditi od ponedjeljka do petka, a vikendom se vraćaju kući. Trenutno se u postavljaju skele po cijeloj crkvi, kako bi se moglo pristupiti svakom dijelu zida i svoda.

Pozivamo vas da svojom  molitvom i svojim novčanim prilogom pomognete ove radove.

 

 • SJEDNICA ŽUPNOG PASTORALNOG VIJEĆA

U petak u 20.00 sati u župnoj kući u Rokovcima održat će se susret župnika i članova ŽUPNOG PASTORALNOG VIJEĆA. Župno pastoralno vijeće je tijelo suodgovornosti koji svojim savjetom pomaže župniku u pastoralnom planiranju i upravljanju župom. Pozivamo sve članove ŽPV da se u petakk odazovu na ovaj susret.

 

 • SUSRET HRVATSKE KATOLIČKE MLADEŽI

Ove godine, u svibnju mjesecu – 9. i 10. svibnja  održat će se 11. susret Hrvatske katoličke mladeži. Domaćin susreta biti će Zagrebačka nadbiskupija i grad Zagreb. Na Susretu će doći velik broj mladih iz cijele Hrvatske kao i inozemstva, a očekujemo da će na susretu sudjelovati i mladi iz naše župe. Na Susret se mogu prijaviti mladi srednjoškolske dobi do 30 godina starosti. Pozivamo sve koji žele ići da se prijave do kraja veljače.

 

 • KANONSKA VIZITACIJA

Za točno dva tjedna, u ponedjeljak 17. veljače u našoj župi održat će se kanonska vizitacija. To je pastoralni pohod biskupa koji prema crkvenim odredbama ima obvezu svake pete godine obići i pohoditi jednu župsku zajednicu. Zadnja vizitacija u Rokovcima i Andrijaševcima bila je 2015. kada nas je pohodio naš nadbiskup, a ove godine pohodit će nas naš novi pomoćni biskup mons.Ivan Ćurić kojemu će kao vizitatoru ovo biti prvi službeni pohod  našoj zajednici. Dakako da je to važan događaj za našu župu za koji se svi moramo dobro pripraviti. Kao što znamo biskup je glavni pastir jedne biskupije, a tako i svake naše župe. Pastoralnu brigu o župi biskup povjerava župniku i župnik je upravljanju župe odgovoran biskupu kojem polaže račun. Zato biskup dolazi da “pregleda” kako to župnik upravlja župom, ali isto tako kako župljani i vjernici surađuju sa svojim župnikom. Evo to je smisao njegovog pohod, da nas malo obiđe i da se upozna sa životom i radom jedne župne zajednice. Dakle, biskup ne dolazi samo kao gost, nego u jedan radni posjet. Njegov pohod je pastoralne prirode, a to znači da se prvenstveno želi susresti sa vama vjernicima. S vama se želi vidjeti, vas čuti,i upoznati vaše potrebe i želje, odnosno steći uvid kako naša župna zajednica živi svoju vjeru i na koji način raste i napreduje.

Biskup će u našu župu doći ujutro, a otići će navečer a dan će biti ispunjen susretima s vama vjernicima. Zato vas molim da toga dana u ponedjeljak, 17.02 i  nađete vremena i dođete u crkvu kada bude organiziran susret s biskupom ili kada bude termin susreta s određenom skupinom vjernika.

 

 • NAŠI POKOJNI

Umrla je naša župljanka

MARIJA HUKMAN iz Andrijaševaca, Kr. Tomislava 25. Njezin sprovod bit će sutra u 14 sati u Andrijaševcima.

 

 • DAROVATELJI ZA CRKVU

OBITELJ BOŽIĆ, Rokovci                  300 kn

SERTIĆ MARKO, Rokovci                 180 kn

IVAKOVIĆ KATA, Rokovci               100 kn

JEDAN MINISTRANT, Andrijaševci   100

 

ŽUPNE OBAVIJESTI MOŽETE PREUZETI OVDJE

4.nedj.k.g.-A ŽO

 

MISNE NAKANE ZA TJEDAN

slika, 4.nedj.k.g.