ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

V.NEDJELJA KROZ CRKVENU GODINU- ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 117 Župa Rokovci-Andrijaševci (09.02-16.02.2020)

ŽUPNE OBAVIJESTI

Image result for župne obavijesti

Danas je 5. nedjelja kroz godinu.

SPOMENDANI U  IDUĆEM TJEDNU

Ponedjeljak:    Bl. Alojzije Stepinac, b. i mč.

Utorak:                        GOSPA LURDSKA

Petak:              Sv. Valentin, prez. i mč.

Nedjelja:          6. NEDJELJA KROZ GODINU

MISE U  ROKOVCIMA

Utorak             u 18.30:           + Josip Uremović

Srijeda                          u 18.30:         + Ivan, Josip i Eva Tonković

Četvrtak            u 18.30:         + Ivan Klišanić

Petak                u 18.30:                      + Josip Božić i + iz ob. Bičanić

Subota              u 18.30:                     + Marija Brundula

NEDJELJA      u 09.00:          + Ivica Majer

u 11.00:                     ZA ŽUPLJANE; + iz ob. Lošonc i Bratković

u 18.30:         + Zdravko, Nikola i Božica Radić

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi  UTORKOM I  PETKOM prijepodne od 09-11 sati, a SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijepodne od 16.00-18.00 sati.

GOSPA LURDSKA I DAN BOLESNIKA

Svake godine  11. veljače Crkva slavi blagdan Gospe Lurdske i prisjeća se čudesnog ukazanja BD Marije maloj djevojčici Bernardici koji se zbio u Lurdu davne 1858. I mi ćemo ovaj blagdan svečano poslaviti  u utorak na večernjoj svetoj Misi u 18.30.  Na Gospu Lurdsku Crkva slavi i Svjetski dan bolesnika pa vas sve pozivamo da ovih dana posebnu pažnju posvetite nekoj bolesnoj, staroj i nemoćnoj osobi  u svojoj okolini.

ŽUPNA KATEHEZA

Idući tjedan župnu katehezu imaju slijedeće skupine:

1. RAZREDI SREDNJE ŠKOLE u utorak u 20.00 sati

PRVOPRIČESNICI u srijedu u 14.00 sati

1. RAZREDI u srijedu u 15.00 sati

KRIZMANICI (djevojke) u srijedu u 20.00 sati

1. RAZREDI u četvrtak u 15.00 sati

KRIZMANICI (mladići) u četvrtak u 20.00 sati

SASTANAK ŽUPNOG EKONOMSKOG VIJEĆA

U petak u 19.30 u župnoj kući u Rokovcima održat će se susret župnika i članova župnog ekonomskog vijeća. Župno ekonomsko vijeće je svojim savjetom pomaže župniku u materijalnom vođenju župe. Na ovom susretu župnik će izvjestiti vjećnike kako je župa materijalno poslovala u protekloj godini i porazgovarati  s njima o sadašnjim i budućim radovima u župi. Pozivamo sve članove ŽEV da se u četvrtak odazovu na ovaj susret.

KANONSKA VIZITACIJA

Za  tjedn dana, u ponedjeljak 17. veljače u našoj župi održat će se kanonska vizitacija. To je pastoralni pohod biskupa koji prema crkvenim odredbama ima obvezu svake pete godine obići i pohoditi jednu župsku zajednicu. Zadnja vizitacija u Rokovcima i Andrijaševcima bila je 2015. kada nas je pohodio naš nadbiskup, a ove godine pohodit će nas naš novi pomoćni biskup mons.Ivan Ćurić kojemu će kao vizitatoru ovo biti prvi službeni pohod  našoj zajednici.

Biskup će u našu župu doći ujutro, a otići će navečer, a dan će biti ispunjen susretima s vama vjernicima. Zato vas molim da toga dana u ponedjeljak, 17.02 i  nađete vremena i dođete u crkvu kada bude organiziran susret s biskupom ili kada bude termin susreta s određenom skupinom  vjernika.

NAŠI POKOJNI

Protekli tjedan u našoj župi su umrli:

EVA KARABALIĆ iz Rokovaca, Stjepana Radića26

EMIL SERTIĆ iz Andrijaševaca, Matije Gupca 12

RADOVI NA OBNOVI CRKVE U ANDRIJAŠEVCIMA

Radovi na obnovi crkve u Andrijaševcima lijepo napreduju. Pozivamo vas da nas podržite svojojm  molitvom, ali i svojim materijalnim darom.

DAROVATELJI ZA CRKVU

ČLANOVI KUD-a iz Rokovaca i Andrijaševaca       1.000 kn