ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

VII.NEDJELJA KROZ CRKVENU GODINU- ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 119 Župa Rokovci-Andrijaševci (23.02-01.03.2020)

ŽUPNE OBAVIJESTI

Image result for župne obavijesti

Danas je 7. nedjelja kroz godinu.

SPOMENDANI U  IDUĆEM TJEDNU

Srijeda:           PEPELNICA – ČISTA SRIJEDA

Nedjelja:         1. KORIZMENA

MISE U   ROKOVCIMA

Utorak             u 18.30:           Za duše u čistilištu

Srijeda            u 18.30:           Za zdravlje

Četvrtak           u 18.30:         + Šima i Marija Levaković

Petak                u 18.30:         + Slavko Sabadoš i + Mato Rakoci

Subota              u  18.30:        + Bartol, Ruža i Filip Bićanić

NEDJELJA      u 09.00:         + Petar  i Petromila Pažin

u 11.00:         ZA ŽUPLJANE; + iz ob. Katić i Dekanić

u 18.30:         + iz ob. Havidić i Jančić

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi  UTORKOM I  PETKOM prijepodne od 09-11 sati, a SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijepodne od 16.00-18.00 sati.

ŽUPNA KATEHEZA

Idući tjedan župnu katehezu imaju slijedeće skupine:

PRVOPRIČESNICI u srijedu u 14.00 sati

KRIZMANICI (djevojke) u srijedu u 20.00 sati

KRIZMANICI (mladići) u četvrtak u 20.00 sati

5 i 7. RAZREDI u petak u 18.00 sati predmole pobožnost križnoga puta

ČISTA SRIJEDA – PEPELNICA

U srijedu  započinje korizma s Čistom srijedom ili Pepelnicom. Korizma je kao što znamo 40-dnevno vrijeme molitve, posta i pokore u kojoj čistimo tijelo i dušu i pripremamo se za najveći kršćanski blagdan Uskrs. Na pepelnicu u srijedu je strogi POST I NEMRS. Nemrs označava uzdržavanje od mesne hrane, a post znači konzumiranje hrane u manjoj količini nego obično, tek toliko da izdržimo taj dan. Propis posta obvezuje vjernike u dobi od 18-65 godina, a propis nemrsa se odnosi na sve osobe starije od 14. godine

Također nemojmo zaboraviti da Crkva zapovijeda i nemrs u svaki korizmeni petak. Na Pepelnicu je sveta Misa u  Rokovcima u 18.30 i na njoj ćemo imati obred posipanja pepelom u znak naše pokore i želje za obraćenjem.

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Korizma je vrijeme kada mi kršćani obavljamo pobožnost križnog puta u kojoj posebno razmatramo otajstava Isusove muke, patnje i smrti. Kao i prijašnjih godina i ove korizme u našoj  križni put ćemo obavljati utorkom, petkom i nedjeljom u 18 sati. Utorkom i petkom ovu pobožnost će predmoliti naša školska djeca zajedno s župnikom, a nedjeljom članovi župne zajednice

KRŠTENJA

Po sakramentu sv. krštenja novi član naše zajednice danas će postati:

NOA LUKETIĆ, sin Stipice i Mirjane Luketić iz Andrijaševaca,  Kralja Tomislava 41

IVAN MIHALJKOVIĆ, sin Marka i Ivane Mihaljković iz Andrijaševaca, Kolodvorska 48

INICIJATIVA 40 DANA ZA ŽIVOT

I ove korizme udruga građana koja se zalaže za zaštitu ljudskog života pod nazivom  Inicijativa 40 dana za život organizira slijedeće akcije.

1. Svečano otvorenje korizmene kampanje započinje na Pepelnicu 26.02.2020 u 17 sati. Kampanja započinje molitvom križnog puta.
  2. Kroz cijelu korizmu Inicijativa 40 dana za život poziva sve muškarce da se uključe u molitvu i bdijenje svake srijede od 17-18 sati.
  3. Kroz 40 dana miroljubivo molitveno bdijenje će biti svaki dan od 17-19 sati, a odvijat će se ispred ginekološke ambulante Vinkovci, Hrvatskih Kraljeva 76E

Sve važne informacije možete pročitati na letcima koje možete uzeti na izlazu iz crkve i na prigodnim plakatima koji se nalaze na oglasnim pločama.

TEA KLASNIĆ IZ ANDRIJAŠEVACA – NOVO DUHOVNO ZVANJE

Javljamo vam radosnu vijest. Našu župnu zajednicu obogatit će još jedno novo duhovno zvanje. Naša župljanka Tea Klasnić iz Andrijaševaca odlazi u časne sestre, u samostan uršulinki u Zagreb.

Tea Klasnić rođena je 08. ožujka 1994. u Vinkovcima, od oca Brune Klasnić i majke Lidije r. Božić. Osnovnu školu završila je Andrijaševcima, srednju u Vinkovcima.  Studij teologije započela je 2012. godine u Đakovu na Katoličkom bogoslovnom fakultetu, a nastavila na fakultetu Družbe Isusove u Zagrebu gdje je 2018. godine diplomirala. Za vrijeme studija u Zagrebu radila je u katoličkoj udrugi „Prisutnost“, pastoralno djelovala u župi Bezgrešnog Začeća BDM na Jordanovcu gdje je vodila župnu katehezu, sudjelovala u humanitarnim akcijama i povremeno nastupala na Radio Mariji. Svoju dugogodišnju želju za odlaskom u samostan donijela je u Njemačkoj gdje je posljednje dvije živjela i radila.

Tko su uršulinke?

Uršulinke (Družba sv. Uršule) su red časnih sestara koje je osnovala sv. Angela Merici u Italiji, a glavna karizma reda je odgoj i vjersko poučavanje, kako mladeži tako i briga o bolesnima i siromašnima. Između ostalog uršulinke su uključene u rad škola i internata za žensku mladež. U Hrvatskoj su sestre prisutne od 1703. godine u različitim gradovima: Zagrebu, Varaždinu, Slavonskom Brodu… Angažirane su i u župama, a sestre su odgojile više naraštaja mladeži.

Svako duhovno zvanje je Božji dar ljudima i plod naših molitava. Naša župa može biti ponosna jer je trenutno dala tri svećenika, a sada daje i žensko redovničko zvanje, buduću časnu sestru.

Dragoj Tei želimo puno sreće i blagoslova u novom poslanju koje joj je Bog namijenio i preporučamo je u vaše molitve!

DAROVATELJI ZA CRKVU

OBITELJ SERTIĆ I PLAŽANIN, Andrijaševci     800 kn

OBITELJ BOŽIĆ, Rokovci                                     300 kn

GAŠPAREVIĆ ADAM, Rokovci                           300 kn

RAJKOVIĆ MILE, Andrijaševci                             200 kn

BIČANIĆ RUŽA, Rokovci                                     100 kn

MARKOBAŠIĆ STJEPAN, Rokovci                      100 kn

MIHALJKOVIĆ ANICA, Andrijaševci                  100 kn

KURTEŠ JELENA, Andrijaševci                            100 kn

Darovateljima od srca hvala! Pomozimo svojim prilogom obnovu crkve u Andrijaševcima!

ŽUPNE OBAVIJESTI MOŽETE PREUZETI OVDJE

7.nedj.k.g.-A