ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

I. KORIZMENA NEDJELJA- ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 120 Župa Rokovci-Andrijaševci (01.03-08.03.2020)

ŽUPNE OBAVIJESTI

Image result for župne obavijesti

Danas je 1. korizmena nedjelja.

DANI U IDUĆEM TJEDNU

Petak:              Prvi petak u ožujku

Nedjelja:          2. KORIZMENA NEDJELJA

MISNE NAKANE U  ROKOVCIMA

Utorak        u  18.30:   + Janja Kuzmanović

Srijeda        u 18.30:   Za duše u čistilištu

Četvrtak      u 18.30:  + Josip, Nikola i Marija Hodak

Petak           u  18.30: + Ilija i Jelica Rajković

Subota        u   18.30:             + iz ob. Nikolić

NEDJELJA u 09.00:   + Josip Kopić

u 11.00:  ZA SVE ŽUPLJANE; + Antun i Eva Jemrić

u 18.30:   + Nikola Neralić

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi  UTORKOM I  PETKOM prijepodne od 09-11 sati, a SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijepodne od 16.00-18.00 sati.

ŽUPNA KATEHEZA

Idući tjedan župnu katehezu  će imati slijedeće skupine:

PRVOPRIČESNICI u srijedu 09.30 sati

KRIZMENICI (djevojke) u srijedu u 20.00 sati

KRIZMENICI (mladići) u četvrtak u 20.00 sati

4. i 6. RAZREDI u utorak u 18.00 sati pobožnost Križnog puta

8. RAZREDI u petak u 18.00 sati pobožnost Križnog puta

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Korizma je vrijeme kada mi kršćani obavljamo pobožnost križnog puta u kojoj posebno razmatramo otajstava Isusove muke, patnje i smrti. Križni put zajednički molimo utorkom, petkom i nedjeljom u 18 sati. Utorkom i petkom ovu pobožnost će predmoliti naša školska djeca zajedno s župnikom, a nedjeljom članovi župne zajednice.

PRVI PETAK U OŽUJKU

U petak je Prvi Petak u ožujku, kada posebno častimo Presveto Srce Isusovo. Prije večernje svete mise u Rokovcima bit će prilika za svetu Ispovijed, a poslije svete mise euharistijsko klanjanje pred Presvetim Oltarskom Sakramentom.

DEKANATSKI SUSRET BRAČNIH PAROVA

U četvrtak, 05. ožujka 2020. u župi Sv. Nikole biskupa u Vinkovcima održat će se susret bračnih parova vinkovačkog dekanata. Pozivamo sve zainteresirane parove da se prijave i pođu na ovaj lijepi susret. Susret započinje euharistijskim klanjanjem u 17.30 sati, zatim slijedi sveta misa u 18.00 sati i potom nastavak susreta uz radionice i prigodnu temu.

KRIŽNI PUT ZA MLADE

Naša  nadbiskupija u vrijeme korizme organizira XV. križni put za mlade koji će se održati pod geslom “Milosrdan je i milostiv Gospodin”. Križni put će se organizirati u subotu, 28. ožujka 2020 krenut će ispred crkve u mjestu Dragotin kod Đakova, a završit će u Centru za duhovne obnove “Božje milosrđe” na Ovčari. Mladi će pješačiti i moliti na relaciji dugoj 18 km. Svi mladi srednjoškolske dobi i stariji koji bi željeli na ovom susretu i pobožnosti sudjelovati neka se što prijave u sakristiju ili u župni ured.

NAŠI POKOJNI

Prošli tjedan preminuo je  naš župljanin:

JOSO LONČAR iz Andrijaševaca, M.Gupca 151

PRIJAVA BOLESNIKA ZA USKRSNU ISPOVIJED

Molimo vas da počnete  prijavljivati stare, bolesne i nemoćne osobe za uskrsnu ispovijed, kako bi im svećenik mogao ove korizme doći kući. Bolesnike možete prijaviti u sakristiji ili u župnom uredu u uredovno vrijeme.

DAROVATELJI ZA CRKVU

LONČAR BOBAN, Andrijaševci       500 kn

OBITELJ DEKANIĆ, Rokovci                       300 kn

PRŠA LUCA, Rokovci                                   200 kn

NIKOLIĆ MARIJA, Rokovci             200 kn

HODAK MIRA, Rokovci                   150 kn

PRŠA FRANJO, Andrijaševci             100 kn

MAJER MANDICA, Rokovci               75 kn

SVOJIM DAROM POMOZITE OBNOVU CRKVE U ANDRIJAŠEVCIMA!

ŽUPNE OBAVIJESTI MOŽETE PREUZETI OVDJE  1.korizmena-A

slika, 1.korizmena