ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

III. KORIZMENA NEDJELJA- ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 122 Župa Rokovci-Andrijaševci (15.03-22.03.2020)

ŽUPNE OBAVIJESTI

Image result for župne obavijesti

Danas je 3. korizmena nedjelja. Prema odluci naših biskupa sva milostinja današnje nedjelje ide za pomoć Crkvi i ljudima u susjednoj Bosni i Hercegovini.

DANI U IDUĆEM TJEDNU

Četvrtak:         Sv. Josip, zaručnik BDM

Nedjelja:          4. KORIZMENA NEDJELJA

MISNE NAKANE U  ROKOVCIMA

Utorak        u  18.30:   + iz ob. Kratofil, Benić i Brlić

Srijeda        u 18.30:    + iz ob.  Rajković  Josipa (m) i ob. Majer

Četvrtak      u 18.30:   + Josip Smolčić- Bole i + Luka i Marija Šebalj

Petak           u  18.30:     + Zdravka Šego

Subota        u 18.30:    + iz ob. Buconjić i Perić

NEDJELJA u 09.00:    ZA ŽUPLJANE; + iz ob. Sabljak

u 11.00:    + iz ob. Rac i Buconjić

u 18.30:      + iz ob. Sever-Smrček, Plažanin i Zagorac

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi  UTORKOM I  PETKOM prijepodne od 09-11 sati, a SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijepodne od 16.00-18.00 sati.

ŽUPNA KATEHEZA

Idući tjedan NEMA župne kateheze .

SVETKOVINA SVETOG JOSIPA

U četvrtak, 19. ožujka Crkva slavi svetkovinu Sv. Josipa, zaručnika BDM i zemaljskog poočima Isusa Krista. Sveti Josip je zaštitnik naše domovine i našeg naroda pa se njegov blagdan posvuda svečano slavi. Sveta Misa će biti u crkvi u Rokovcima u 18.30 sati.

USKRSNA ISPOVIJED BOLESNIKA

U četvrtak i petak svećenik će obići i posjetiti sve bolesnike, tj. stare i nemoćne osobe iz naših župa za uskrsnu ispovijed i pričest. U četvrtak su na redu Andrijaševci, a u petak Rokovci. Pohod bolesnicima započinje od 10.00 sati pa dok bude trebalo toga dana. Sve bolesnika molimo za veliko strpljenje.

CVIJEĆE ZA BOŽJI GROB

U našoj župi je običaj da se u vrijeme korizme prikupljaju prilozi za cvijeće i ukrase kojima će se u Velikom tjednu  urediti Božji grob. Svi koji želite dati svoj prilog za cvijeće i uređenje crkve možete to učiniti kod naših zvonara.

ODGOĐENA KORIZMENA DUHOVNA OBNOVA -SESTRE LJILJANE MARIĆ

Korizmena duhovna obnova koju je trebala predvoditi sestra LJiljana Marić odgođena radi zabrane održavanja susreta.

MJERE ZAŠTITE OD KORONA VIRUSA

Ovih dana svjedoci smo veliki h napora i borbe koju cijeli svijet ulaže u suzbijanju globalne epidemije Korona virusa. Što god o ovome mislili, pozvani smo da se ponašamo odgovrno prema sebi i prema drugima i da slušamo savjete stručnjaka koji od naš znaju puno više, kako se zaraza do nas ne bi prošila i kako se ne bi morale poduzeti drastičnije mjere.

S tim u vezi iz naše nadbiskupije su  došle službene preporuke kojih se trebaju pridržavati sve župe, svi svećenici, a onda i svi vjernici.

Donosimo one najvažnije (na sažeti način):

1. Svi koji su bili u krajevima koji se smatraju žarištima zaraze ili pak u kontaktu s osobama koje bi mogle biti nositelji virusa trebaju se uzdržati od dolaska na svete mise.

1. Također se moli da se od dolaska na liturgijska slavlja uzdrže i sve osobe sa simptomima infekcije dišnih putova, respiratornim problemima i  kroničnim bolestima.

1. Ako je moguće mole se vjernici koji dolaze u crkvu da održavaju razmak od barem 1 metar od druge osobe.
  1. Škropionice s blagoslovljenom vodom na ulazima u crkve treba isprazniti i ne koristiti ih. Dovoljan je samo naklon i znak križa.
  1.  Vjernike treba potaknuti i uputiti ih na primanje pričesti na ruku i na euharistijskim slavljima treba izostaviti i gestu pružanja mira.

1. Zamoliti roditelje da obajasne maloj djeci da ne dolaze po “križić” na čelo za vrijeme pričesti.

1. Neka se ispovijeda u sakristijama ili drugim prostorijama gdje se može glasnije govoriti, a razmak između svećenika i osobe koja se ispovijeda neka bude barem jedan metar. U ispovjedaonice neka se preko rešetke stavi najlonska folija.

1. Oni koji koji brinu o čistoći crkava trebaju primjeniti mjere pojačane higijene,  svakodnevnog dezinficiranja brava i svega što se dodiruje te čestog provjetravanja prostora.

1. Do daljnja se odgađaju sva okupljanja na kojima sudjeljuje veći broj vjenika. Odgađa se križni put za mlade.

1. Svi vjernici su pozvani pojačanu molitvu da ova epidemija što prije završi. Osobito se treba moliti sv. Roku zaštitniku od zaraznih bolesti.

DAROVATELJI ZA CRKVU

JEDNA OSOBA, Rokovci                     150 kn

JEDNA OSOBA, Andrijaševci                          100 kn

MUJAN ANTUN, Rokovci                   100 kn

SVIM DAROVATELJIMA OD SRCA HVALA! OSTALIMA POZIV I POTICAJ!

ŽUPNE OBAVIJESTI MOŽETE PREUZETI OVDJE  3.korizmena-A

3.korizmena-slika