NASLOVNICA, ŽIVOT CRKVE

Evo gdje sve možete uživo pratiti svetu misu

Donosimo detaljan popis emitiranja svetih misa na različitim platformama

Povodom objave HBK da se u Hrvatskoj od petka  ukida javno slavljenje svetih misa, odlučili smo vam na jednom mjestu donijeti korisne linkove na kojima možete uživo (u video ili audio obliku) pratiti slavlje svetih misa iz Hrvatske i svijeta.

*Popis će se po potrebi proširivati, a čitatelje pozivamo da nam pošalju nove korisne informacije o prijenosima svetih misa s drugih lokacija.

Videoprijenosi na internetu:

• Vatikan   svako jutro u  7 sati  papa Franjo slavi svetu misu u Domu sv. Marte. Videoprijenos mise, ali i općih audijencija te molitve Angelusa možete gledati  OVDJE.
  • ZagrebHrvatsko katoličko sveučilište svakog će dana u  12 sati, počevši od danas, prenositi svete mise uživo na svom YouTube kanalu koji možete pratiti  OVDJE.
  • Međugorje  prijenos uživo večernjeg programa (od  17 sati) koji uključuje svetu misu te različite pobožnosti možete pratiti  OVDJE  i  OVDJE.
  • Split  svakoga dana svetu misu prenosi i Župa Pomoćnice kršćana na Kmanu. Videoprijenos možete od  17 sati  pratiti  OVDJE.
  • Dubrovnik   Dubrovačka biskupija osigurala je videoprijenos svete mise uživo  nedjeljom  u  10 sati. U četvrtak, na  svetkovinu sv. Josipa, sveta misa prenosit će se u  18 sati. Od ponedjeljka do subote u  20 sati  prenosi se molitva ispred oltara Gospe od Porata u katedrali Gospe Velike.  Petkom  će se uživo prenositi Križni put iz Katedrale u  20 sati. Prijenose možete pratiti  OVDJE  i  OVDJE.
  • Sisačka biskupija Sisačka biskupija organizira izravan prijenos nedjeljnih misa putem svojih  mrežni stranica  te  Facebook  i  YouTube kanala biskupije. U  nedjelju, 22. ožujka  prijenos će se održati u  8 sati  iz kapele bl. Alojzija Stepinca u Velikom Kaptolu, a u  nedjelju, 29. ožujka, u  9 sati  iz kapele sv. Katarine u Strušcu.
  • Berlin  â€“ Hrvatska katolička misija u Berlinu svakog dana će emitirati od  18 sati  molitvu krunice (petkom križni put) te potom od 18:30 euharistijsko slavlje. Nedjeljom je prijenos pak organiziran s euharistijskog slavlja koje se održava u  11.30. Prijenos možete pratiti  OVDJE.
  • Beogradska nadbiskupija   iz nadbiskupije su pozvali sve vjernike da svakog dana u  18 sati  prate svetu misu putem videolinka na  internetskoj stranici nadbiskupije  te na njihovoj  Facebook stranici.
  • Subotička biskupijasveta misa prenosit će se uživo iz Franjevačke crkve u Novom Sadu:  radnim danom  u  18 sati;  subotom  u 17:30 na mađarskom, u  18:30  na hrvatskom;  nedjeljom  od  8:30  na hrvatskom te od 10:15 na mađarskom. Prijenos možete pratiti  OVDJE.
  • Prijenose uživo  tradicionalne latinske mise  iz različitih crkvi i u različito vrijeme moguće je pak pronaći  OVDJE.

Radijski prijenos:

• Hrvatski katolički radio  svakodnevno će prenositi svetu misu u  7 sati  iz župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Remetama u Zagrebu.
  • Radio Marija  također svakodnevno nudi prijenos svetih misa, ali i različitih pobožnosti kao što su Gospina krunica, krunica Božjeg milosrđa, časoslov i križni put. Detaljniji raspored prijenosa svetih misa možete pogledati  OVDJE.

Televizijski prijenos:

• Laudato Tv  svakoga dana prenosi slavljenje svete mise u  7 sati  te večernje u  18:30  iz svetišta Majke Božje Remetske u Zagrebu. Svete mise nedjeljom su u  10:30.

Tino Krvavica | Bitno.net

%d blogeri kao ovaj: