MOLITVE, NASLOVNICA

BIJELA KRUNICA ILI KRUNICA NEVINE DJEČICE

lennon-caranzo-xv4MlLRt6sw-unsplash

  • Što je krunica?

Krunica je dobro poznati katolički oblik pobožnosti i ljubavi prema Blaženoj Djevici Mariji, star stotinama godina, izašao iz prakse moljenja psalama na kamenčiće ranokršćanskih pustinjskih otaca. S Gospom promatramo Isusov život, smrt i uskrsnuće, razmatrajući četiri otajstva, moleći pet desetica pri svakom otajstvu. Krunica se stoljećima razvijala, a danas postoje i mnoge krunice, koje izgledom sliče Gospinoj, ali sadržajem su drugačije. Te su krunice objavljivane svecima, moljene u redovničkim zajednicama, prilagođene različitim apostolatima.

Ponavljanje ima istinski smisao. Nije li ono dio svakoga života? Š to li je drugo kucanje srca, nego ponavljanje? Uvijek jednako stezanje i širenje, no ono čini, da krv kola tijelom. Š to li je drugo disanje, nego ponavljanje? Uvijek isti uzdah i izdah, ali po njemu živimo. Ta nije li čitav naš život uređen i nošen izmjenom i ponavljanjem? Uvijek iznova izlazi i zalazi sunce, te bivaju dan i noć¦ Sav se život ostvaruje u ritmovima vanjskih uvjeta i nutarnjeg ispunjenja, zašto onda ono što je za sve dobro, ne bi bilo dobro i u vjerskom životu? A krunica je utvrđen oblik vjerskog života
(R. Guardini: Krunica Naše Gospe

  •  Krunica je meditacija najvažnijih otajstava kršćanske vjere.
  • Krunica je molitva poniznih i molitva za poniznost.
  • Krunica je moja najdraža molitva! (Ivan Pavao II)

SVETO DIJETE ISUSE, SMILUJ SE NAMA    I NEROĐENIMA!

 

Postoje dva načina: prikaži redovitu tj. Gospinu krunicu, bilo koje otajstvo, na niže napisane nakane, ili moli ovako:

 

Znak križa. Poljubi medalju. Reci s ljubavlju: DOĐI DUŠE SVETI, DOĐI DUŠE ŽIVOTVORČE, DOĐI DUŠE BOGA ŽIVOGA! EUHARISTIJSKO SRCE ISUSOVO, SMILUJ NAM SE! PREŽALOSNO SRCE MARIJINO, MOLI ZA NAS! BETLEHEMSKA NEVINA DJEČICE, ZAGOVARAJTE NAS!

 

Prvo crveno zrno: Oče naš

Tri sljedeća zrna: Zdravo Marijo

Zadnje crveno zrno i sva ostala crvena zrna, moli Molitvu prikazanja OČE NEBESKI, PRIKAZUJEMO TI RANE I KRV ISUSA KRISTA, JAGANJCA BOŽJEG, KOJI ODUZIMA GRIJEHE SVIJETA, SUZE MAJKE MARIJE I LJUBAV SVETOGA JOSIPA, MOLEĆI MILOSRĐE ZA NAS I ZA NEROĐENE! AMEN.

 

Sva bijela zrna:

ISUSE, MARIJO, JOSIPE, JA VAS LJUBIM I MOLIM- SPASITE NEROĐENE!
Nakon posljednje Molitve prikazanja izmoli tri puta Slava Ocu

Ako ne moliš Litanije, reci još:
Sveti Mihaele Arkanđele, moli za nas!
Anđeli Čuvari Nerođenih, molite za nas!
Blažena Majko Terezijo, moli za nas!
Slugo Božji Ivane Pavle II, moli za nas!

Pet desetica Kao pet rana Kristovih Kao peta, središnja Božja zapovijed: NE UBIJ!

 

LITANIJE SVETIM SRCIMA ISUSA I MARIJE ZA SPAS NEROĐENIH

Srca Isusa i Marije, dva sveta ognjišta ljubavi,

SPASITE NEROĐENE!

Srca Isusa i Marije, sigurne luke spasa,
Srca Isusa i Marije, utočišta nevinih srdašca,
Srca Isusa i Marije, utjehe u našim borbama,
Srca Isusa i Marije, snage u našim nemoćima,
Srca Isusa i Marije, pomoći u našim potrebama,
Srca Isusa i Marije, najsnažnije obrane od Zloga,
Srca Isusa i Marije, izvori mira i milosrđa,
Srca Isusa i Marije, ispunjena oproštenjem i pomirenjem,
Srca Isusa i Marije, koja odvraćate osudu i gnjev,

Srca Isusa i Marije, koja darujete nježnost i milost,
Srca Isusa i Marije, obrane od zavisti i mržnje,
Srca Isusa i Marije, zaštite od grijeha i nečistoće ovoga svijeta,
Srca Isusa i Marije, slavna vrela života i radosti,
Srca Isusa i Marije, pouzdane jakosti u kušnjama i napastima,
Srca Isusa i Marije, koja skršujete oholost i uznositost,
Srca Isusa i Marije, koja uništavate zle želje i sklonosti,
Srca Isusa i Marije, suprotnosti svih zlih neumjerenosti,
Srca Isusa i Marije, stijene spasa žena i djevojaka,
Srca Isusa i Marije, pećine jakosti muževa i mladića,
Srca Isusa i Marije, snažni štitovi u trenucima očaja,
Srca Isusa i Marije, oružja vjere i ljubavi Boga Trojjedinoga,
Srca Isusa i Marije, Bezgrešna i Prečista naša naslado,
Srca Isusa i Marije, koja dajete život u punini,
Srca Isusa i Marije, koja čuvate začetu djecu Božju,
Srca Isusa i Marije, koja ćete izvojevati zadnju pobjedu,
Srca Isusa i Marije, koja nas ljubite neopisivim žarom,
Srca Isusa i Marije, koja sagorijevate u milosrdnoj ljubavi,
Srca Isusa i Marije, razapeta, ponižena i odbačena,
Srca Isusa i Marije, proslavljena, ustoličena i vladajuća,
Srca Isusa i Marije, najvjerniji prijatelji djece i malenih,
Srca Isusa i Marije, sjajni odsjaji nebeskih divota,
Srca Isusa i Marije, čuvari ćudoređa i poniznosti,
Srca Isusa i Marije, najsigurnije pomoći nerođenih,
Srca Isusa i Marije, JA VAS LJUBIM I MOLIM;
SPASITE NEROĐENE!

Image by Gerd Altmann from Pixabay

SVAKODNEVNA MOLITVA ZAJEDNICE MOLITVE I ŽRTVE ZA NEROĐENE «TREĆE SRCE »

Oče nebeski, Bože milosrdni, zajedno sa Srcem Tvoga Sina Isusa Krista i sa Srcem Marije, Majke nerođenih, moje srce vapi: spasi nerođene od ubojstva pobačajem! Pogledaj na naša tri srca povezana vezom ljubavi prema najmanjima i nevinima, koji se sami ne mogu braniti. Usliši našu molbu, Ti, kojemu je sve moguće. Odričem se svakoga zla i dajem svoje srce u službu života; žrtvovati želim svoje vrijeme i sposobnosti- sve, samo da se spase nevina dječica u utrobama majki! Dva sveta Srca, primite moje srce i učinite ga svojim pomoćnikom, da u svemu bude proslavljen Bog, koji je Ljubav i Život. Amen.

 

NEVINA DJEČICE MUČENICI, po svojoj patnji tako slični svetom Jaganjcu, Kristu! Zagovarajte nas kod Njega, izmolite nam oproštenje i pomirenje. Bogu je sve moguće: neka vaša smrt bude zalog novog života! Vama nije dozvoljeno da se rodite, sada svojom molitvom izmolite rođenje i spas djeci u sličnim trpljenjima, a nama novorođenje i obraćenje. Oprostite i blagoslovite! Neka ISUS  ŽIVOT živi u nama, kao što i vi živite u Njemu! Nevina dječice, isprosite nam milosrđe, isprosite nam mir i ljubav. Amen.

%d blogeri kao ovaj: