ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

CVJETNICA I VELIKI TJEDAN ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 125 Župa Rokovci-Andrijaševci (05.04-12.04.2020)

ŽUPNE OBAVIJESTI

Image result for župne obavijesti

Danas je Cvjetnica, svetkovina kojom započinje Veliki tjedan, najsvetije vrijeme u liturgijskoj godini. Svi dani u idućem tjednu nose naziv veliki, čime se želi reći da su svi dani važni, međutim najvažnije je sveto trodnevlje: Veliki četvrtak, Veliki petak i Velika subota, odnosno svetkovina Gospodnjeg Uskrsnuća.

Nažalost zbog opasnosti od epidemije ove svete dane proslavljat ćemo pobožno i dostojanstveno samo u krugu obitelji bez dolaska u crkvu. Sva euharistijska slavlja i obrede pratimo pobožno putem radija, televizije i drugih elektroničkih sredstava.

 

            SVETE MISE U ROKOVCIMA

  1. ponedjeljak ZA SVE ŽUPLJANE
  2. utorak      + iz ob. Tustanovski
  3. srijeda + Filip, Bartol  i Ruža Bičanić
  4. četvrtak MISA VEČERE GOSPODNJE (+ Vlatka Čanić i + iz ob. Jemrić i Lučko)
  5. petak     OBREDI MUKE GOSPODNJE
  6. subota VAZMENO BDIJENJE (+ Bartol, Ruža i Filip Bičanić)

USKRS          + Slavko i Jelena Turkalj i + Manda i MarijaMujan; + Josip, Eva i Ivan Nikolić; Na nakanu

 

VELIKI ČETVRTAK

Veliki četvrtak je prvi dan svetog trodnevlja. Toga dana Isus je sa svojim učenicima u Jeruzalemu slavio posljednju večeru i ustanovio sakramente Euharistije i Svećeničkog reda te nam dao zapovijed ljubavi.

NA VELIKI ČETVRTAK CRKVA U ANDRIJAŠEVCIMA ĆE BITI OTVORENA OD 10-17 SATI ZA OSOBNU MOLITVU.

 

VELIKI PETAK

Za nas kršćane Veliki petak je dan najveće tuge, ozbiljnosti i skrušenosti. To je dan Kristove muke i smrti na križu i  duhovnog sjedinjenja nas kršćana s Kristom Gospodinom u njegovoj muci i smrti.

Ovaj dan je određen je i kao dan zapovijedanoga posta za sve vjernike.

            Naš nadbiskup mons. Đuro Hranić proglasio je za Veliki Petak ovu zapovijed:

ODREĐUJEM DA VELIKI PETAK OVE GODINE BUDE  NAŠ NADBISKUPIJSKI DAN MOLITVE ZA OPROŠTENJE GRIJEHA; DAN KAJANJA, POSTA POKORE I MOLITVE ZA OBRAĆENJE TE ZA OZDRAVLJENJE SVIH ZARAŽENIH VIRUSOM COVID-19 I ZA ŠTO SKORIJI PRESTANAK AKTUALNE PANDEMIJE U ČITAVOME SVIJETU.

SVE ZDRAVE OSOBE, OD PUNOLJETNE DOBI DO 65. GODINE ŽIVOTA, POZIVAM I NA JEDAN OSOBIT ZNAK I ŽRTVU, TJ. SVE KOJI SU TO VOLJNI UČINITI POZIVAM TOGA DANA NA STROGI POST, SAMO O KRUHU I VODI. POZIVAM NA SABRANOST, NA ISPIT SAVJESTI, NA KAJANJE I NA POKORU ZA OPROŠTENJE VLASTITIH GRIJEHA.

NA VELIKI PETAK CRKVA U ANDRIJAŠEVCIMA ĆE BITI OTVORENA OD 10-17 SATI ZA OSOBNU MOLITVU KOD ISUSOVA GROBA.

 

VELIKA SUBOTA

Velika subota je treći dan vazmenog trodnevlja. Toga dana Crkva šuti i moli i oplakuje mrtvog Isusa u grobu.

NA VELIKU SUBOTU CRKVA U ANDRIJAŠEVCIMA ĆE BITI OTVORENA OD 10-17 SATI ZA OSOBNU MOLITVU KOD ISUSOVA GROBA.

 

BLAGOSLOV USKRSNOG JELA

Ovog Uskrsa zajedničkog blagoslov jela u crkvi NEĆE biti. Blagdansku hranu u svakoj kući neka blagoslovi glava obitelji (otac ili majka).

 

USKRS

Uskrs je najveći kršćanski blagdan. To je blagdan pobjede života nad smrću i dobra nas zlom. Zbog izvanrednog stanja ovog Uskrsa naš nadbiskup sve vjernike oslobađa obveze sudjelovanja na blagdanskoj svetoj misi i pričesti.

********************

NA VELIKI ČETVRTAK, VELIKI PETAK I VELIKU SUBOTU NOVO OBNOVLJENA CRKVA U ANRIJAŠEVCIMA BIT ĆE OTVORENA ZA OSOBNU POBOŽNOST. PRIGODOM DOLASKA U CRKVU MOĆI ĆETE U ŠKRABICAMA OSTAVITI SVOJU MILOSTINJU ILI PRILOG ZA OBNOVU CRKVE.

ŽUPNE OBAVIJESTI MOŽETE PREUZETI OVDJE Cvjetnica-A

Cvjetnica-slike

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.