ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

PRESVETO TROJSTVO- ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 134 Župa Rokovci-Andrijaševci (07.06-14.06.2020)

ŽUPNE OBAVIJESTI

Image result for župne obavijesti

Danas je svetkovina Presvetog Trojstva, zajednički blagdan u čast Boga Oca, Boga Sina i Boga Duha Svetoga.

• SPOMENDANI  I BLAGDANI.

Četvrtak                  TIJELOVO – SV. PRESVETOG TIJELA I KRVI KRISTOVE

Subota:                   Sv. Antun Padovanski, red., prez. i crkv. naučitelj

Nedjelja:                 11. NEDJELJA KROZ GODINU

• SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA

Utorak        u  18.30:               + Tomislav Markić i + iz ob. Mate Božića

Srijeda        u 18.30:                + iz ob. Buconjić

Četvrtak      u 18.00:             ZA SVE ŽUPLJANE; + Zvonko Markobašić i + iz ob. Jurković i Markobašić

Petak          u 18.30:                + Božica, Nikola i Zdravko Radić

Subota        u 18.30:                + Antun Dekanić i Ante Mrdeša

NEDJELJA u 09.00: + Kata i Franjo Hlišć i + Franjo i Pavka Dodig

u 11.00:              ZA SVE ŽUPLJANE; + Karlo i Ana Bičanić

• SVETE MISE U ROKOVCIMA

Četvrtak     u 09.00:               + Jaga i Pavao Juratović

NEDJELJA  u  18.30:           + Marica i Viktor Brundula

• UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi UTORKOM i  PETKOM prijepodne od 09-11 sati, SRIJEDOM i  ČETVRTKOM poslijepodne od 16-18 sati.

• ŽUPNA KATEHEZA

PRVOPRIČESNICI u srijedu i petak u 14.00 sati

• TIJELOVO

Ove godine na zapovjedanu svetkovinu Tijelova nećemo održati tardicionalnu tijelovsku procesiju. Meterološke prognoze najavljuju cijeli tjedan loše i kišno vrijeme, a osim toga još uvijek su na snazi epidemiološe mjere zbog kojih nisu preporučljive javne i masovne manifestacije. Na Tijelovo ćemo imati dvije sv. Mise, prijepodne u 09.00 sati u Rokovcima i navečer u 18.30 sati u Andrijaševcima. Nakon svake Mise izložiti ćemo Presveti Oltarski Sakrament kako bi u molitvi i pobožnosti počastili Kristovu prisutnost u tajni euharistijskog kruha.

• SPOMENDAN SV. ANTUNA PADOVANSKOG

U SUBOTU  13. lipnja Crkva slavi spomendan jednog od najomiljenijih i najštovanijih svetaca – sv. Antuna Padovanskog. Njegov blagdan u našoj župi proslavit ćemo večernjom svetom Misom u Andrijaševcima u 18.30 sati, jer je  zavjetni dan u Andrijaševcima. Pri kraju Mise ćemo imati blagoslov djece i ljiljana.

Toga dana posebno će svečeno biti u samostanu sv. Antuna u Vinkovcima, koji nas i ove godine poziva da ih posjetimo. Svete Mise tamo će biti tokom cijeloga dana: prijepodne u 5, 6, 7, 8, 9, 10.30 i 12 sati, a poslijepodne u 16, 17.30 i 19 sati. Blagoslov djece i ljiljana je u 12 i 18.15 sati.

Osim svetih Misa tamo će kroz cijeli dan biti će mogućnost i za svetu Ispovijed. Dođimo i proslavimo sveca cijeloga svijeta!

• PRIKUPLJANJE ZVONARINE

U mjesecu lipnju naši zvonari Ivica i Jelica Durdov kreću po kućama prikupljati zvonarinu, tj. nagradu za svoj rad. Svi koji im želite olakšati možete im zvonarinu donijeti i u crkvu i dati prije ili poslije svete mise.

• DAROVATELJI ZA CRKVU

JURKOVIĆ MARKO, Andrijaševci               250 kn

DEJANOVIĆ BARBARA, Rokovci               125 kn

BILIĆ MILKA, Rokovci                                100 kn

KARLOVIĆ DRAGICA, Rokovci                 100 kn

DRAŽENOVIĆ ĐURĐICA, Rokovci            100 kn

SVIM DAROVATELJIMA OD SRCA HVALA. OSTALIMA POZIV I POTICAJ!

ŽUPNE OBAVIJESTI MOŽETE PREUZETI OVDJE Presveto Trojstvo

PRESVETO TROJSTVO- MISE

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s