NASLOVNICA

ĐAKONSKO REĐENJE VLČ. MARKA OBRADOVIĆA

Iduće nedjelje u katedrali u Đakovu s početkom u 10.30 sati održat će se euharistijsko slavlje na kojem će za đakona katoličke crkve biti zaređen  naš  župljanin Marko Obradović iz Andrijaševaca. 

Red đakonata je prvi stupanj sakramenta svećeničkog reda  nakon kojega se prima drugi stupanj, a to je prezbiterat  kada će Marko postati svećenik u pravom smislu riječi.

Naš nadbiskup mons. Đuro Hranić  podjelit će ređ đakonata četvorici mladića među kojima se posebno radujemo našem Marku Obradoviću koji će iduće godine postati svećenik i čiju ćemo Mladu misu slaviti u Andrijaševcima u srpnju 2021. godine.

Na njegovo đakonsko ređenje pozivamo sve župljane koji su u mogućnosti odvesti se u Đakovo svojim osobnim automobilom.

Nažalost, zbog korone nećemo organizirati zajednički odlazak autobosima, ali sve vas koji možete i želite potičemo da automobilima otiđete u Đakovo na ovo svečano slavlje. Našem Marku od srca čestitamo i radujemo se skupa s njime i njegovom obitelji .

Odgovori

SVETA MISA 05.07.2022 ROKOVCI 18.30 sati + Ivan i Zvonko Perković

X
%d blogeri kao ovaj: