ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

I.NEDJELJA DOŠAŠĆA- ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 159 Župa Rokovci-Andrijaševci (29.11-06.12.2020)

Danas slavimo prvu nedjelju došašća. Došašće je jako liturgijsko razdoblje u kojem se crkva pripravlja na blagdan Božića. Došašćem započinje nova crkvena godina.

• SPOMENDANI I BLAGDANI U IDUĆEM TJEDNU

Ponedjeljak:    Sv. Andrija, apostol

Četvrtak:         Sv. Franjo Ksaverski

Nedjelja:          2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

• SVETE MISE U  ANDRIJAŠEVCIMA

Ponedjeljak     u  07.30:          Na nakanu

u 11.00:        + Jela Uremović i + Marija i Adam Brandić

NEDJELJA      u 18.30:           + iz ob. Šebalj i Raguž

• SVETE MISNE U ROKOVCIMA

Utorak                         u  18.30:          + Darko Kulovnjak

Srijeda                         u 18.30:           Zahvala od ob. Strinić

Četvrtak          u  18.30:          + Marija Brundula

Petak               u  18.30:          Zakladna misa

Subota             u  08.00:          + Roka Dekanić

u 18.30:        ZA ŽUPLJANE, + Ivan, Stana i Petar Hodak

NEDJELJA      u 09.00:           + Antun, Kata i Franjo Pritaković

• CRKVENI GOD U ANDRIJAŠEVCIMA

Sutra u ponedjeljk naše selo i župa Andrijaševci slavi svoj crkveni god i svoga nebeskog zaštitnika sv. Andriju apostola. Na sam blagdan biti će dvije svete mise, ujutro u 07.30 sati i glavna misa u 11.00 sati.

• SVETE MISE U DOŠAŠĆU

Od davnine je običaj da se u došašću održavaju sv. mise zornice, međutim ove godine zornica neće biti. Razlog tome su najnovija  ograničanja koja je donio Nacionalni stožer civilne zaštite. Prema njima  broj osoba koja se smiju okupalji na javnim mjestima ne smije prelaziti 25 osoba, a  taj propis vrijedi i za sve crkve i sva misna slavlja. Prema tome do 21. prosinca na misama ne smije prisustvovati više od 25 vjernika. Svete mise zornice su poznate po tome jer se kroz cijelo došašće na njima okuplja veliki broj vjernika, a budući da se na njima, zbog navedenih razloga, ne smijemo okupljati nema smisla da se one održavaju. Stoga ćemo kroz cijelo došaće služiti obične večernje mise u 18.30 sati na kojima se ionako okuplja manji broj vjernika.  Pozivamo sve  vjernike koji bi rado došli na misu zornicu za razumijevanje i molimo  da se nitko ne ljuti. Župniku je nezgodno reći: “Ti smiješ, a ti ne smiješ doći na zornicu!” i zato je razboritije da se one ne održavaju.

Što se tiče nedjeljnih svetih misa one će biti samo ujutro u 9.00 i navečer u 18.30 sati i na njima će moći biti prisutan ograničen broj vjernika.

Molimo Gospodina da se ova nesretna epidemija što prije stiša kako bi Božić mogli proslaviti onako kako dolikuje.

• ŽUPNI URED

Župni ured radi samo prijepodne u  UTORAK, SRIJEDU, ČETVRTAK I PETAK  od 09-11 sati.

• UPIS SVETIH MISA U 2021.

Idući tjedan započet ćemo s upisom sv. misa u 2021 godini. Termine za sv. mise možete rezervirati u utorak, srijedu, četvrtak i petak od 09.00 – 11.00 sati u radno vrijeme župnog ureda. Molimo da sv. mise ne naručujete telefonskim putem!

• ŽUPNA KATEHEZA

PRVOPRIČESNICI u srijedu u 15.00 sati

KRIZMANICI u srijedu u 20.00 sati

• BOŽIĆNA ISPOVIJED

Ovog došašća najverojatnije neće biti organiziranih velikih božićnih ispovijedi. Župnik će svaku večer 45 minuta prije večernje mise biti na raspolaganju za sakrament pomirenja  pa pozivamo sve župljane da odvoje jednu večer  u adventu i dođu na božićnu ispoovjed. Nemojmo čekati zadnje dane jer onda nećemo svi na vrijeme stići. Radije, počnimo dolaziti već ovaj tjedan.

• POSJET BOLESNICIMA

U prvoj polovici mjeseca prosinca župnik će posjetiti sve naše stare i bolesne župnjane koje ste prijavili za božiću ispovijed.

• PRODAJA BOŽIĆNE PŠENICE

Iduće nedjelje, ispred crkve članovi  zajednice Vjera i Svjetlo ispred crkve prodavati će božićnu pšenicu od  koje prihod ide za djelovanje i pomoć ovoj plemenitoj zajednici koja pomaže osobama s posebnim potrebama.

• LUKNO

Ulazimo u posljednji mjesec ove godine i pozivamo sve župljane koji još nisu podmirili lukno da to učine što prije. Svim obiteljima koje su to do sada učinile  od srca zahvaljujemo!

• KALENDARI ZA 2021.

U sakristiji možete nabaviti katoličke kalendare za 2021.

• DAROVATELJI ZA CRKVU

BOŽIĆ FRANJO, Rokovci                 100 kn

KOMLJENOVIĆ MILAN, Andr.        100 kn

ŽIVODER DRAGO, Rokovci               50 kn

Darovateljima od srca hvala! Ostalima poziv i poticaj!

———————-

Zahvaljujemo obitelji ANUŠIĆ IZ ŠIŠKOVACA što su za crkveni god oprali tepihe u crkvi u Andrijaševcima!

SVIM ANDRIJAŠEVČANIMA ČESTITAMO NJIHOV KIRBAJ I

NJIHOVOG NEBESKOG ZAŠTITINIKA SVETOG ANDRIJU APOSTOLA!

ŽUPNE OBAVIJESTI MOŽETE PREUZETI OVDJE 1.došašća -B 2021