NASLOVNICA

ČISTA SRIJEDA – PEPELNICA i POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

ČISTA SRIJEDA – PEPELNICA

U srijedu  započinje korizma s Čistom srijedom ili Pepelnicom. Korizma je kao što znamo 40-dnevno vrijeme molitve, posta i pokore u kojoj čistimo tijelo i dušu i pripremamo se za najveći kršćanski blagdan Uskrs. Na pepelnicu u srijedu je strogi POST I NEMRS. Nemrs označava uzdržavanje od mesne hrane, a post znači konzumiranje hrane u manjoj količini nego obično, tek toliko da izdržimo taj dan. Propis posta obvezuje vjernike u dobi od 18-65 godina, a propis nemrsa se odnosi na sve osobe starije od 14. godine.

Također nemojmo zaboraviti da Crkva zapovijeda i nemrs u svaki korizmeni petak. Na Pepelnicu je sveta Misa u  Andrijaševcima u 18.00 i na njoj ćemo imati obred posipanja pepelom u znak pokore i naše želje za obraćenjem.

 

 

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Korizma je vrijeme kada mi kršćani obavljamo pobožnost križnog puta u kojoj posebno razmatramo otajstava Isusove muke, patnje i smrti. Kao i prijašnjih godina i ove korizme  križni put ćemo obavljati Utorkom, Petkom i Nedjeljom u 18 sati.

Odgovori

SVETA MISA UTORAK 24.05.2022 ANDRIJAŠEVCI 18.30 sati + iz ob.Luke Tonkovića

X