NASLOVNICA

SVETKOVINA VELIKE GOSPE i CRKVENI GOD U ROKOVCIMA

SVETKOVINA VELIKE GOSPE

Iduće nedjelje, 15. kolovoza Crkva slavi najveći Marijanski blagdan Uznesenja BDM ili Veliku Gospu. To je zapovijedani blagdan kojim proslavljamo istinu katoličke vjere koja kaže da je Marija nakon svršetka ovozemaljskog života dušom i tijelom uznesena u nebo.

Marija je prvo stvorenje koja je na savršen način zadobila Božje spasenje, a tom spasenju nadamo se i mi kada jednom dušom i tijelo dođemo u nebesku slavu.

Svete Mise u našoj župi bit će dvije, u 09.00 i u 18.30 sati, obje u crkvi u Rokovcima.

CRKVENI GOD U ROKOVCIMA

Dan nakon Velike Gospe, u ponedjeljak 16. kolovoza naša župa Rokovci slavi svoj crkveni god i svoga nebeskog zaštitnika sv. Roka.

Svi koji još želite dati svoj prilog za cvijeće i uređenje crkve povodom Velike Gospe i crkvenog goda možete to učiniti kod naših zvonara.

ČETVRTAK 09.12.2021.SVETE MISE ZORNICE ANDRIJAŠEVCI 06.30 sati + Marija Galović

%d blogeri kao ovaj: