MOLITVE, NASLOVNICA

MOLITVA SVETIM ARKANDJELIMA; Sv. MIHAELU, SV. GABRIELU, SV. RAFAELU

Pomozite nam Vi, velika, Sveta braco, prijatelji u sluzbi pred Bogom! Stitite nas od nas samih, od nasega kukavlicuka i mlakosti, od nase sebicnosti i lakomosti, nase zavisti i nepovjerenja, od nase teznje da se nasitimo ovozemaljskog da svega imamo i da budemo priznati.


Oslobodite nas okova grijeha i privrzenosti svemu zemaljskom! Skinite nam s ociju povez, sto smo ga sami stavili sebi da ne vidimo nevolju oko sebe, pa da mozemo sami sebe u miru promatrati i sa sobom suosjecati. Postavite u nasa srca bodlju svetog nemira prema Bogu, da ne prestanemo traziti Boga u ceznji za Njim, u pokori i ljubavi!


Trazite u nama Krv nasega Gospodina, koja je potekla zbog nas! Trazite u nama suze vase Kraljice, sto ih je Ona zbog nas prolila! Trazite siromasnu, ispraznu i razorenu sliku Bozju u nama, sto ju je Bog jednom u ljubavi utisnuo u nasu dusu!
Pomozite nam u borbi sa silama tame, koja nas potajno opkoljuju i pritiscu! Pomozite nam da nitko od nas ne propadne i da se jednom klicuci sjedinimo u vjecnom blazenstvu. Amen!

PIŠITE SVOJE KOMENTARE

%d blogeri kao ovaj: