NASLOVNICA, ŽIVOT CRKVE

Ne bojte se! Sveti Papa Ivan Pavao II.

Ne bojte se! Sveti Papa Ivan Pavao II “Kad sam 22. listopada 1978. na Trgu svetog Petra rekao riječi “Ne bojte se!” nisam mogao u potpunosti znati koliko će one daleko odvesti mene i cijelu Crkvu. Njihovo značenje više dolazi od Duha Svetoga, Utješitelja kojeg je Isus Krist obećao svojim učenicima, nego od čovjeka koji ih je izgovorio.”

Poticaj “Ne bojte se!” treba protumačiti u vrlo širokom značenju. U određenom smislu to je bio poticaj upućen svim ljudima, poticaj da se pobijedi strah u sadašnjoj svjetskoj situaciji.

Zašto ne bismo trebali imati straha? Jer čovjeka je Bog otkupio. Izgovarajući ove riječi na Trgu svetog Petra, znao sam da će moja prva enciklika i cijelo moje papinstvo biti vezani uz istinu Otkupljenja. U Otkupljenju nalazimo najdublju osnovu za riječi „Ne bojte se!“: „Jer Bog je toliko ljubio svijet da je dao svoga Sina Jedinorođenca.“ (Iv 3,16).

ČETVRTAK 09.12.2021.SVETE MISE ZORNICE ANDRIJAŠEVCI 06.30 sati + Marija Galović

%d blogeri kao ovaj: