NASLOVNICA, PROPOVIJED

Vlč.Marko Bubalo -La Salette Gospina poruka svijetu

Ukazanja u La Salette (Francuska – 1846.)

Zbilo se to 19. rujna 1846., možda u najzapuštenijem i najpustijem dijelu Francuske, na visini od 1800 metara, na obroncima zapadnih Alpa. Tu se dogodio zahvat Neba na posve čudesan, gotovo bismo rekli apokaliptičan način, koji je potresao Francusku, a potom i cijeli svijet. Marija je navijestila poruku o kazni, o sudu koji će zadesiti svijet, ne obrati li se Bogu.

 

 

Marija oslikava u apokaliptičkim slikama – kakve ćemo pronaći kod proroka u Starom zavjetu ili u Knjizi Otkrivenja – i posvješćuje da je krajnje vrijeme za obraćenje. Marijin zov i Marijina poruka po prvi put se usmjeruje posve nespremnima, vjerski neupućenim i gotovo nepismenima – dvoma pastirima Melanie Calvat kojoj bijaše 15 godina i Maximin Giraud, jedanaestogodišnjaku. Oboje su odrasli tu, u tome napuštenom osamljenom kutku Francuske, u kome nitko nije znao književni francuski jezik nego su govorili u dijalektu ‘patois’.

Leave a Reply

SVETA MISA ZORNICA ANDRIJAŠEVCI PONEDJELJAK 11/12/2023 06.30 sati + Nikola, Marija i Josip Hodak

X