ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

XXXI .NEDJELJA KROZ GODINU – ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 207 Župa Rokovci-Andrijaševci (31.10-07.11.2021)

XXXI.NEDJELJA KROZ GODINU

Danas je 31. nedjelja kroz godinu.

SPOMENDANI I BLAGDANI

Ponedjeljak: SVI SVETI
Utorak: DUŠNI DAN – Spomen svih vjernih mrtvih
Četvrtak: Sv. Karlo Boromejski, biskup
Petak: Prvi petak u studenom
Nedjelja: 32. NEDJELJA KROZ GODINU

MISNE NAKANE U ROKOVCIMA

Ponedjeljak u 18.00: + Eva Knežević
Utorak u 18.00: + iz ob. Jurković i Puljić
Srijeda u 18.30: + Matija Levaković
Četvrak u 18.30: + iz ob.Uremović i ob. Karlović
Petak u 18.30: Na čast muke Isusove
Subota u 18.30: + Stjepan i Ivan Rupčić i + iz ob. Jokić
NEDJELJA u 09.00: + iz ob. Kulaš
u 11.00: ZA SVE ŽUPLJANE; + Martin, Janja i Pavo Kuzmanović

MISNE NAKANE U ANDRIJAŠEVCIMA

Ponedjeljak u 08.00: + iz ob. Bičanić Marka i Marije
Utorak u 09.00: + iz ob. Kulovnjak
NEDJELJA u 18.30: + Šima, Ana i Matija Karabalić i + Katica i Mijo Domačinović

ŽUPNI URED

Župni ured radi SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijepodne od 16-18 sati. PETKOM prijepodne od 09-11 sati. Na Svi svete i Dušni dan ured ne radi!

SVI SVETI I DUŠNI DAN

U ponedjeljak slavimo zapovjedanu svetkovinu Svih Svetih. To je dan kada proslavljamo sve one koji su postigli konačni cilj i svrhu svoga života, a to je vječni život, odnosno svetost u nebu. Zato taj blagdan i nazivamo Svi sveti, jer mi zemaljska crkva proslavljamo onu proslavljenu, nebesku crkvu koja nam je uzor i koju molimo za pomoć i zagovor. Sveta Misa će biti u 8.00 sati u crkvi u Andrijaševcima, a u 18.00 u crkvi u Rokovcima.
U utorak slavimo Spomen svih vjernih mrtvih ili Dušni dan. To je dan kada Crkva odaje počast svim svojim članovima koji su napustili ovaj svijet kao Kristovi vjernici. To su zapravo svi naši dragi i mili pokojnici za koje molimo i čije grobove ukrašavamo cvijećem i lampionima. Na Dušni dan Misa je u 9.00 je u crkvi u Andrijaševcima, a u 18.00 u Rokovcima.

BLAGOSLOV GROBOVA

Na Sve Svete blagoslov grobova će biti prijepodne u Rokovcima i poslijepodne u Andrijaševcima.
Prijepodnevni blagoslov na groblju u Rokovcima započinje u 09.30 sati zajedničkom molitvom kod križa, a onda slijedi pojedinačni blagoslov. Poslijepodnevni blagoslov na groblju u Andrijaševcima započinje u 14.30 sati najprije zajedničkom molitvom za sve pokojne, a onda slijedi pojedinačni blagoslov grobova. Grobove će blagoslivljati 3-4 svećenika. Molimo za strpljenje!

PRVI PETAK U STUDENOM

U petak je Prvi petak u mjesecu studenom kada u svojoj kršćanskoj duhovnosti posebno častimo Presveto Srce Isusovo. Prije večernje Mise bit će mogućnost za sakramenat ispovijedi, a poslije sv. mise euharistijsko klanjanje.

ŽUPNA KATEHEZA

PRVOPRIČESNICI u srijedu u 15.00 sati.
KRIZMANICI u srijedu u 20.00 sati.
Ostalu djecu pozivamo da na blagdane posjete groblje i sudjeluju na svetoj misi.

PRIGODNA PRODAJA NABOŽNIH PREDMETA

Iduće nedjelje kod svih svetih misa ispred crkve podavat će se razni nabožni predmeti, kao npr. razne svete slike, križevi, molitvenici, krunice, i ostali nabožni predmeti. Sva prikupljena sredstva namjenjena su za potrebe svetišta Božjeg Milosrđa na Ovčari kod Đakova.

LUKNO

Započinje mjesec studeni pa podsjećamo na lukno. Zahvaljujemo svima koji su do sada podmirili svoje obveze prema Crkvi.

KATOLIČKI KALENDARI ZA 2022.

U župnom uredu ili u sakristiji možete nabaviti katoličke kalendare za 2022. godinu.

DAROVATELJI ZA CRKVU

ŠEBALJ RENATO, Rokovci 500 kn
RAKOCI KRUNOSLAV, Andrijaševci 300 kn
JANČIĆ MILAN, Andrijaševci 200 kn