MOLITVE, NASLOVNICA

Vlč.Marko Bubalo-Vrijeme krize kada se Bog javlja čovijeku

Vrijeme krize kada se Bog javlja čovijeku vlč Marko Bubalo(propovijed 07.11.2021.g)

Vlč.Marko Bubalo u svojoj propovijedi govori nam kako u vrijeme krize Bog progovara čovijeku kao što je progovorio i od gladi spasio proroka Iliju.

 

Evanđelje:Mk 12, 38-44

Ova je sirota udovica ubacila više od svih.

Čitanje svetog Evanđelja po Marku

U ono vrijeme: Govoraše Isus mnoštvu u pouci svojoj: »Čuvajte se pismoznanaca, koji rado idu u dugim haljinama, vole pozdrave na trgovima, prva sjedala u sinagogama i pročelja na gozbama; proždiru kuće udovičke, još pod izlikom dugih molitava. Stići će ih to oštrija osuda!« Potom sjede nasuprot riznici te promatraše kako narod baca sitniš u riznicu. Mnogi bogataši bacahu mnogo. Dođe i neka siromašna udovica i baci dva novčića, to jest jedan kvadrant. Tada dozove svoje učenike i reče im: »Doista, kažem vam, ova je sirota udovica ubacila više od svih koji ubacuju u riznicu. Svi su oni zapravo ubacili od svoga suviška, a ona je od svoje sirotinje ubacila sve što je imala, sav svoj žitak.« Riječ Gospodnja.

MOLITVE I KOMENTARI

%d blogeri kao ovaj: