ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 211 Župa Rokovci-Andrijaševci (28.11-05.12.2021)

PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA

Danas slavimo prvu nedjelju došašća. Došašće je jako liturgijsko razdoblje u kojem se crkva pripravlja na blagdan Božića. Došašćem započinje nova crkvena godina.

SPOMENDANI I BLAGDANI U IDUĆEM TJEDNU

Utorak: Sv. Andrija, apostol
Petak: Sv. Franjo Ksaverski
Subota Sv. Barbara, djevica i mučenica

SVETE MISNE U ROKOVCIMA

Ponedjeljak u 06.30: + Josip Galović
Utorak ————————————-
Srijeda u 06.30: + iz ob. Nedić
Četvrtak u 06.30: + iz ob. Marijana Galović
Petak u 06.30: + Roka Dekanić
Subota u 06.30: + Josip Božić
NEDJELJA u 09.00: + Saša Keser
u 11.00: ZA ŽUPLJANE; + Milan i Ana Bukovac

SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA

Utorak u 08.00: 1. + Srećko i Katica Maslać; 2. Za život i zdravlje dječaka Duje
u 11.00: 1. + Josip Kopić; 2. + iz ob. Cvije i Vlade Buconjić;3. Zahvalnica za zdravlje
NEDJELJA u 18.30: + Nikola Rupčić

CRKVENI GOD U ANDRIJAŠEVCIMA

U utorak naše selo i župa Andrijaševci slavi svoj crkveni god i svoga nebeskog zaštitnika sv. Andriju apostola. Na sam blagdan biti će dvije svete mise, ujutro u 08.00 sati i glavna misa u 11.00 sati.

SVETE MISE ZORNICE

Sutra započinjemo s misama zornicama koje će biti svakog dana u 06.30 sati ujutro. I ove godine jedan tjedan će zornice biti u crkvi u Rokovcima, a drugi tjedan u crkvi u Andrijaševcima i tako naizmjence. Započinjemo prvo s Rokovcima. Pozivamo sve vjernike, a posebno našu djecu da u što većem broju dolazimo na ove jutarnje svete mise koje su najbolji način duhovne priprave za Božić. I ovog adventa za našu djecu pripremili smo prigodnu igru koja će nam na poučan i simpatičan način govoriti kako se možemo u došašću kvalitetno duhovno pripremiti za Isusovo rođenje. Svako dijete koje bude sudjelovalo dobit će prigodnu karticu na koju će evidentirati svoje dolaske na zornice sve do kraja došašća. Za one najrevnije pripremit ćemo nagrade.

TRGOVINA “BOSO” NAGRAĐUJE

I ove godine Trgovački lanac Boso nagrađuje djecu i mlade za revno dolaženje na mise zornice. Svi koji žele mogu prvo jutro dobiti bon i nakon što skupe 6 pečata taj bon moći će zamijeniti u trgovini Boso u našem selu za sok ili čokoladu ili pizzu.

ŽUPNI URED

Župni ured radi samo prijepodne u SRIJEDU, ČETVRTAK I PETAK od 09-11 sati.
UPIS SVETIH MISA U 2022.
Idući tjedan započet ćemo s upisom sv. misa u 2022 godini. Termine za sv. mise možete rezervirati u srijedu, četvrtak i petak od 09.00 – 11.00 sati u radno vrijeme župnog ureda. Molimo da sv. mise ne naručujete telefonskim putem!

ŽUPNA KATEHEZA

PRVOPRIČESNICI u srijedu u 15.00 sati
KRIZMANICI u srijedu u 20.00 sati
4. RAZREDI u četvrtak u 15.00 sati
6. RAZREDI u četvrtak u 15.30 sati

PRIJAVA BOLESNIKA ZA BOŽIĆNU ISPOVIJED

Molimo vas da prijavite stare, bolesne i nemoćne osobe za božićnu posjetu svećenika u njihovoj kući. Bolesnike možete prijaviti u sakristiji ili u župnom uredu u uredovno vrijeme.

LUKNO

Ulazimo u posljednji mjesec ove godine i pozivamo sve župljane koji još nisu podmirili lukno da to učine što prije. Svim obiteljima koje su to do sada učinile od srca zahvaljujemo!
KALENDARI ZA 2022.

DELIĆ MARICA, Andrijaševci 100 kn
KLARIĆ DAMIR, Rokovci 100 kn
JEDNA OSOBA, Andrijaševci 50 kn
Darovateljima od srca hvala! Ostalima poziv i poticaj!
———————-
Zahvaljujemo obitelji ANUŠIĆ IZ ŠIŠKOVACA što su za crkveni god oprali tepihe u crkvi u Andrijaševcima!

SVIM ANDRIJAŠEVČANIMA ČESTITAMO NJIHOV KIRBAJ I
NJIHOVOG NEBESKOG ZAŠTITINIKA SVETOG ANDRIJU APOSTOLA!

SVETA MISA NEDJELJA ANDRIJAŠEVCI 23.01.2022 09.00 sati + Marica i Milan Čop, 11.00 sati ZA ŽUPLJANE; + Ilija Delić
ROKOVCI 18.30 sati + Gordana Rapčan i + iz ob. Rapčan i ob. Sliepčević