NASLOVNICA, ŽIVOT CRKVE

Šokantno je koliko ljudi ovo ne zna

Šokantno je koliko ljudi ovo ne zna, a može potpuno preobraziti naše živote

Nadbiskup Samuel Aquila progovorio je o doista mučnoj temi svete Euharistije i političara koji ju primaju a pritom javno propagiraju istinsko zlo – zlo abortusa. Objašnjavao je kako su zapravo biskupi ovdje nemoćni te da ne mogu samo zabraniti Pričest već s tom osobom trebaju razgovarati i upozoriti je na skandale koje rade svetoj Katoličkoj Crkvi. Također, napomenuo je kako moramo govoriti o abortusu u svijetlu istine bez obzira kojoj profesiji pripadamo

Sedam snažnih molitava nakon svete pričesti

No, rekao je kako bi želio da svaki katolik na svijetu zna ovu istinu o Euharistiji.

“Da kad primimo euharistiju, da uistinu primamo drugu osobu svetog Trojstva”, započeo je. “Primamo samoga Krista. I da smo s njim pozvani u prisan odnos. I da svatko od nas ima jedinstven odnos.”

“Uvijek molim vjernike, kada se vratite u svoju klupu nakon primanja euharistije, nemojte slušati ometanja koja mogu biti tu ili razmišljanja: ‘Moram učiniti ovo, moram učiniti ono’”, rekao je. “Stvarno odvojite vrijeme da slavite i obožavate Krista, razgovarajte s Kristom kako biste mu iznijeli svoje brige i molite se za druge i za sebe, znajući da je on tu kao vaš prijatelj i da je On taj koji vas poznaje bolje nego što poznajete sebe.”

MOLITVA EUHARISTIJSKE OBNOVE

Akvila je ovaj susret kroz euharistiju opisao kao svetačko iskustvo.

“To je taj osobni, intimni odnos koji su imali svi sveci i svi smo pozvani da budemo sveci, vjerovali mi to ili ne”, rekao je. “Moramo prestati slušati đavolski glas koji kaže: ‘Ne, nisi pozvan da budeš svetac’ ili ‘Nikad nećeš biti svetac’.”

Također je dodao da je cilj rasprave biskupa o Euharistiji prvenstveno ovaj  “predstaviti jasno razumijevanje učenja Crkve kako bi se među vjernicima povećala svijest o tome kako euharistija može preobraziti naše živote i približiti nas našem Stvoritelju i životu koji on želi za nas.”

Izvor: denvercatholic.org

SVETA MISA SUBOTA ROKOVCI 29.01.2022 18.30 sati + iz ob. Jelke i Luke Tomković