NASLOVNICA, ŽIVOT CRKVE

Čudesna posveta Hrvata Presvetom Srcu Isusovom

U Hrvatskoj se isto dogodila jedna predivna posveta. Godine 1900 nevjerojatnih 160 tisuća mladih Hrvata u Zagrebu, posvetili su se Presvetom Srcu Isusovom ovom moćnom molitvom:

“Mladež roda hrvatskoga, tog predziđa kršćanstva, u svetoj ovoj godini, na svršetku staroga i na osvitu novoga vijeka, Svetosti Tvojoj, Kristovu na zemlji Namjesniku nepogrešivomu, prostrta pred Tvojim nogama, svečano obećaje, da će se pod barjakom Presvetog Srca Isusova hrabro i neustrašivo boriti za vjeru i za dom.

U znak ove žrtve srca našega, evo Ti, Sveti Oče, zlatno Srce predragoga Spasitelja našega, puno svakovrsnih duhovnih djela, koje na Tvoju nakanu i prema velikome srcu Svetosti Tvoje žrtvovasmo Presvetom Srcu Isusovu.

I potpisi ruku naših neka podaju vječnoj spomeni, sve što obećasmo i učinismo. A da to izvesti uzmognemo, smjerno molimo očinski Tvoj blagoslov, zalog milosti nebeske za sebe, za svoje roditelje i odgojitelje, te za sav narod hrvatski. U Zagrebu, glavnom gradu Hrvata, na blagdan Presvetoga Srca Isusova 1900.”

Ali, neka svatko od nas osobno posveti sebe i svoju obitelj Presvetom Srcu Isusovu. Ovim činom pridružit ćemo se djelu spašavanja sebe, svojih najmilijih, i naše zemlje i svijeta od užasa zla koje se nadvija nad čovječanstvom sa zvukom samouništenja. Posvetiti se Spasiteljevom Srcu (učiniti Krista jedinim Gospodarom svog života) pridržavanje je jedinog Izvora sreće i spasenja. Samo Kristova ljubav može nadvladati veličinu zla koje prijeti nama i cijelom čovječanstvu. Kristu je, međutim, potreban naš pristanak kako bi mogao djelovati po nama i svojom ljubavlju pobijediti zlo. Izrazimo taj pristanak posvetivši se Srcu Isusovu u Bezgrešnom Srcu Marijinu. To najbolje činimo nakon ispovijedi i svete pričesti, izgovarajući čin pobožnosti i posvete. Ovaj čin žrtve trebao bi biti izražen u svakodnevnom životu:

odvraćanjem od grijeha i življenjem učenja Katoličke Crkve;
svakodnevnom osobnom i obiteljskom molitvom. Tko može, neka posti srijedom i petkom;
praksom prvih petka i prvih subota u mjesecu radi naknade svojih i grijeha svijeta;
mjesečnom (tjednom) ispovijedi i što češće primanjem Isusa u euharistiji.

SVETA MISA PETAK ROKOVCI 28.01.2022 18.30 sati + Đuro i Lucija Obradović