NASLOVNICA, ŽIVOT CRKVE

Unatoč zarazi i strahu 2 milijuna ljudi zagovaralo je svijet na koljenima

Unatoč zarazi, strahu, tjeskobi, mjerama čak 2 milijuna ljudi zagovaralo je svijet na koljenima

Gotovo nadnaravnih 2 milijuna hodočasnika posjetilo je svetište Gospe od Guadalupe u Mexico Cityju između 1. prosinca i njezine svečanosti 12. prosinca, izvijestila je vlada Mexico Cityja. Točan broj posjetitelja bazilike Gospe od Guadalupe u tom razdoblju iznosio je 1.929.115 posjetitelja, no na sam blagdan 49. obljetnice veličanstvenog ukazanja, okupilo se i mnogo više ljudi.

Samo za kontrolu tog broja hodočasnika upregnuto je 9 tisuća djelatnica, što policije što medicinskog i drugog osoblja.

Nadbiskup Meksika, kardinal Carlos Aguiar Retes, služio je tradicionalnu misu ruža u bazilici u podne 12. prosinca
Kardinal je u svojoj homiliji rekao da je “Marija Majka Crkve, naša Majka” i da “želi nastaviti izražavati svoju ljubav, kao Majka Crkve, zbog čega je došla u Meksiko, tražiti nas u kako bi izrazila svoju ljubav svoj svojoj djeci.” Za razliku od 2020. godine, kad je hodočasnicima bilo zabranjeno ući u baziliku, ove godine hodočasnicima je dopušten ulazak u baziliku uz propisne mjere te je to jedan od razloga zašto je toliki broj ljudi hodočastio Majci, unatoč strahu koji obavija svijet, strahu od smrti, zaraze i kaosa. Meksička nadbiskupija priopćila je da je u svetište postavljeno više od 1400 fotografija i više od 1400 svijeća.

 

Svečanost obilježava uspomenu na ukazanja Blažene Djevice Marije Juanu Diegu, asteku obraćenom na katoličanstvo, 1531. godine. Gospa od Guadalupea zatražila je izgradnju crkve na mjestu gdje se pojavila na Tepeyacu, brdu sjeverozapadno od današnjeg Mexico Cityja. Kao znak za biskupa, ostavila je svoju sliku čudesno utisnutu na njegovu tilmu, nekvalitetno platno od kaktusa koje bi se trebalo pokvariti u roku od nekoliko desetljeća, ali ono ne pokazuje znakove propadanja nakon više od 490 godina. Do danas prkosi svim znanstvenim objašnjenjima svog nastanka. Na ovoj tilmi pronađene su čudesne istine koje znanstveni svijet bacaju na koljena. O tome više čitajte ovdje.

Ukazanje i Njezina čudesna marijanska slika doveli su do masovnog prelaska astečkih zajednica domorodaca u katoličanstvo. Bazilika Gospe od Guadalupea u Mexico Cityju najposjećenije je marijansko svetište na svijetu. Godišnji broj posjetitelja bazilike je na drugom mjestu nakon Bazilike Svetog Petra u Vatikanu

https://www.dnevno.hr/category/vjera/

Odgovori

SVETA MISA SUBOTA ROKOVCI 29.01.2022 18.30 sati + iz ob. Jelke i Luke Tomković

X