ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

II.VAZMENA NEDJELJA – ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 232 Župa Rokovci-Andrijaševci (27.04-01.05.2022)

cross-ge08856ade_1920 pixabay.com

II.VAZMENA NEDJELJA

 

Danas je druga vazmena ili uskrsna nedjelja. U liturgijskom smislu nalazimo se u uskrsnom vremenu koje traje 50 dana nakon Uskrsa sve do svetkovine Duhova. Današnja nedjelja naziva se još Bijela nedjelja i Nedjelja Božjeg milosrđa. U našoj župi danas je slavlje Prve svete Pričesti.

 

BLAGDANI I SPOMENDANI U IDUĆEM TJEDNU

Ponedjeljak: Sv. Marko, evanđelist
Srijeda: Bl. Ozana Kororska, redovnica
Petak: Sv. Katarina Sijenska
Nedjelja: 3. VAZMENA NEDJELJA

 

SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA

Ponedjeljak —-
Utorak u 18.30: + Jure i Milan Bičanić
Srijeda u 18.30: + Đuro Rapčan i + iz ob. Rapčan i Sliepčević
Četvrtak u 18.30: + Hrvoje Korica
Petak u 18.30: + Matija(ž) i Franjo Galović
Subota u 08.00: + Milka i Jozo Jurković
NEDJELJA u 09.00: + Petar Brozinčavić
u 11.00: ZA ŽUPLJANE; + Rudolf i Janja Tustanovski i + Milivoje i Jagoda Grbavac

SVETE MISE U ROKOVCIMA

NEDJELJA u 18.30: + Đuro Brkić

 

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi UTORKOM I PETKOM prijepodne od 09-11 sati, a SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijepodne od 16-18 sati.

 

 

ŽUPNA KATEHEZA

KRIZMENICI u srijedu 20.00 sati

 

 

HOD ZA ŽIVOT

U subotu, 07. svibnja 2022. godine, po prvi puta na području grada Vinkovaca održat će se tzv. Hod za život. Hod za život je miroljubivi skup na kojem se okupljaju građani koji smatraju da je ljudski život najveća vrijednost, i koji treba štititi i čuvati od začeća pa do prirodne smrti. Okupljanje sudionika predviđeno je u 10.30 sati na parkiralištu ispred bazena Lenije. Povorka će se kretati slijedećom rutom: Parkiralište ispred bazena Lenije – Ulica Hansa Dietricha Genschera – Ulica Bana Jelačića – Trg bana Josipa Šokčevića. Završetak okupljanja i razilazak sudionika predviđen je oko 12.30 sati. Pozivamo vas da se sa svojim prijateljima i obiteljima priključite ovome skupu i hodate u znak podrške zaštiti svakog ljudskog života, rođenog, a posebno nerođenog. Više infirmacija možete doznati od volontera koji će ispred crkve dijeliti informativne letke i majce uz dobrovoljni prilog za organizaciju Hoda.

 

 

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ

U subotu 30. travnja 2022. u crkvi sv. Roka u Rokovcima u 18.00 sati kršćansku ženidbu će sklopiti DAVOR BLAŽINKOV iz Rokovaca, Bosutska 26 i JOSIPA LOŠONC iz Rokovaca, St. Radića 14.

 

 

DAROVATELJI

SERTIĆ MARIJA, Rokovci 100 kn
DEJANOVIĆ VEDRANA, Andrijaševci 100 kn

 

 

 

 

 

Odgovori

SVETA MISA UTORAK 17.05.2022 ANDRIJAŠEVCI 18.30 sati + Anica, Anton i Ivan Bilen

X