ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

III.VAZMENA NEDJELJA – ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 233 Župa Rokovci-Andrijaševci (01.05-08.05.2022)

cross-ge08856ade_1920 pixabay.com

III.VAZMENA NEDJELJA

Danas je treća vazmena ili uskrsna nedjelja.
SPOMENDANI I BLAGDANI U IDUĆEM TJEDNU
Ponedjeljak: Sv. Atanazije
Utorak: Sv. Filip i Jakov, apostoli
Nedjelja: 4. VAZMENA NEDJELJA- Nedjelja Dobrog pastira

SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA

Ponedjeljak —-
Utorak u 18.30: + Filip, Ruža i Bartol Bičanić
Srijeda u 18.30: + Filip i Cecilija Imrek
Četvrtak u 18.30: + iz ob. Markobašić i Jurković
Petak u 18.30: + Antun Bosnić
Subota u 08.00: + Stjepan, Jelena i Josip Klasnić

NEDJELJA u 08.00: + Ankica i Anica Levaković
u 11.00: ZA ŽUPLJANE; + iz ob. Rac
u 18.30: + iz ob. Popović i Majer

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi od UTORKA do PETKA prijepodne od 09-11 sati.

UPIS SVETIH MISA

Idući tjedan upisujemo svete Mise za drugi dio ove godine (od 7-12. mjeseca). Mise primamo u radno vrijeme župnog ureda od utorka do petka od 09-11 sati.

SLAVLJE KRIZME U NAŠOJ ŽUPI

Iduće nedjelje u našoj župi bit će slavlje sv. Krizme, tj. podjela sv. Potvrde našim mladima koji su se pripremali i ispunili sve uvjete koje Crkva traži za ovaj sakramenat. Krizmanika ukupno ima 41, a Krizmu će im podijeliti mons. Ilija Janjić, umirovljeni Kotorski biskup. Nadamo se lijepom i sunčanom vremenu i zato slavlje Krizme planiramo održati na vanjskom oltaru i dvorištu crkve u Anrijaševcima u 11.00 sati.

ISPOVIJED ZA KRIZMANIKE

Sakrament Ispovijedi za krizmanike bit će u petak u 20.30 u crkvi u Andrijaševcima. Roditelje i ostale članove obitelji pozivamo da na ispovijed dođu u radne dane od utorka do petka u 18.00 sati u crkvu u Andrijaševce.

GENERALNA PROBA UOČI KRIZME I ISPIT ZA KRIZMANIKE

Prije krizme svi kandidati trebaju pristupiti provjeri na kojoj će pokazati koliko poznaju svoju katoličku vjeru. Susret krizmanika s biskupom koji će se ih ispitati bit će u subotu u 16.00 sati. Pozivamo sve krizmanike da se dobro pripreme ovaj susret. Nakon toga u dvorištu crkve u Andrijaševcima održat ćemo završne pripreme i generalnu probu za Krizmu.

OBNOVA CRKVE U ROKOVCIMA

Započeli smo s vanjskom obnovom crkve u Rokovcima i vjeronaučne dvorane koja se nalazi u dvorištu crkve. Zbog skele koja je podignuta i zbog mjera zaštite i sigurnosti do daljnjega u crkvi u Rokovcima nećemo imati svete mise. Do završetka radova sve svete mise bit će u crkvi u Andrijaševcima.
Ovi radovi nisu jeftini i zato pozivamo sve župljane da nam svojim darom pomognete obnovu crkve.

PRIKUPLJANJE ZVONARINE

U mjesecu svibnju naši zvonari Ivica i Jelica Durdov započinju prikupljati zvonarinu, tj. honorar za svoju službu. Molimo sve vas koji ste u mogućnosti da im tijekom ovoga mjeseca njihovu nagradu donesete u crkvu i uručite osobno. Na taj način neće morati doći u svaku kuću. Ukoliko ipak želite da dođu u vaš dom očekujte ih u mjesecu lipnju.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ

U subotu 07. svibnja 2022. u crkvi Bezgrešnog Srca Marijina u Vinkovcima kršćansku ženidbu će sklopiti IVAN SMRČEK iz Andrijaševaca, M. Gupca 92 i JOSIPA PAP iz Vinkovaca, Dubrovačka 74.

DAROVATELJI ZA CRKVU

OBITELJ BOŽIĆ, Rokovci 300 kn
MARIJA NIKOLIĆ, Rokovci 200 kn
STEVO KUZMANOVIĆ, Rokovci 150 kn