ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

III.VAZMENA NEDJELJA – ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 233 Župa Rokovci-Andrijaševci (01.05-08.05.2022)

cross-ge08856ade_1920 pixabay.com

III.VAZMENA NEDJELJA

 

Danas je treća vazmena ili uskrsna nedjelja.
SPOMENDANI I BLAGDANI U IDUĆEM TJEDNU
Ponedjeljak: Sv. Atanazije
Utorak: Sv. Filip i Jakov, apostoli
Nedjelja: 4. VAZMENA NEDJELJA- Nedjelja Dobrog pastira

 

SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA

Ponedjeljak —-
Utorak u 18.30: + Filip, Ruža i Bartol Bičanić
Srijeda u 18.30: + Filip i Cecilija Imrek
Četvrtak u 18.30: + iz ob. Markobašić i Jurković
Petak u 18.30: + Antun Bosnić
Subota u 08.00: + Stjepan, Jelena i Josip Klasnić

NEDJELJA u 08.00: + Ankica i Anica Levaković
u 11.00: ZA ŽUPLJANE; + iz ob. Rac
u 18.30: + iz ob. Popović i Majer

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi od UTORKA do PETKA prijepodne od 09-11 sati.

 

UPIS SVETIH MISA

Idući tjedan upisujemo svete Mise za drugi dio ove godine (od 7-12. mjeseca). Mise primamo u radno vrijeme župnog ureda od utorka do petka od 09-11 sati.

 

SLAVLJE KRIZME U NAŠOJ ŽUPI

Iduće nedjelje u našoj župi bit će slavlje sv. Krizme, tj. podjela sv. Potvrde našim mladima koji su se pripremali i ispunili sve uvjete koje Crkva traži za ovaj sakramenat. Krizmanika ukupno ima 41, a Krizmu će im podijeliti mons. Ilija Janjić, umirovljeni Kotorski biskup. Nadamo se lijepom i sunčanom vremenu i zato slavlje Krizme planiramo održati na vanjskom oltaru i dvorištu crkve u Anrijaševcima u 11.00 sati.

 

ISPOVIJED ZA KRIZMANIKE

 

Sakrament Ispovijedi za krizmanike bit će u petak u 20.30 u crkvi u Andrijaševcima. Roditelje i ostale članove obitelji pozivamo da na ispovijed dođu u radne dane od utorka do petka u 18.00 sati u crkvu u Andrijaševce.

 

GENERALNA PROBA UOČI KRIZME I ISPIT ZA KRIZMANIKE

Prije krizme svi kandidati trebaju pristupiti provjeri na kojoj će pokazati koliko poznaju svoju katoličku vjeru. Susret krizmanika s biskupom koji će se ih ispitati bit će u subotu u 16.00 sati. Pozivamo sve krizmanike da se dobro pripreme ovaj susret. Nakon toga u dvorištu crkve u Andrijaševcima održat ćemo završne pripreme i generalnu probu za Krizmu.

 

OBNOVA CRKVE U ROKOVCIMA

Započeli smo s vanjskom obnovom crkve u Rokovcima i vjeronaučne dvorane koja se nalazi u dvorištu crkve. Zbog skele koja je podignuta i zbog mjera zaštite i sigurnosti do daljnjega u crkvi u Rokovcima nećemo imati svete mise. Do završetka radova sve svete mise bit će u crkvi u Andrijaševcima.
Ovi radovi nisu jeftini i zato pozivamo sve župljane da nam svojim darom pomognete obnovu crkve.

 

PRIKUPLJANJE ZVONARINE

U mjesecu svibnju naši zvonari Ivica i Jelica Durdov započinju prikupljati zvonarinu, tj. honorar za svoju službu. Molimo sve vas koji ste u mogućnosti da im tijekom ovoga mjeseca njihovu nagradu donesete u crkvu i uručite osobno. Na taj način neće morati doći u svaku kuću. Ukoliko ipak želite da dođu u vaš dom očekujte ih u mjesecu lipnju.

 

 

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ

U subotu 07. svibnja 2022. u crkvi Bezgrešnog Srca Marijina u Vinkovcima kršćansku ženidbu će sklopiti IVAN SMRČEK iz Andrijaševaca, M. Gupca 92 i JOSIPA PAP iz Vinkovaca, Dubrovačka 74.

 

 

DAROVATELJI ZA CRKVU

OBITELJ BOŽIĆ, Rokovci 300 kn
MARIJA NIKOLIĆ, Rokovci 200 kn
STEVO KUZMANOVIĆ, Rokovci 150 kn

 

Odgovori

SVETA MISA SRIJEDA 18.05.2022 ANDRIJAŠEVCI 18.30 sati Zahvala MajciBožjoj za zdravlje

X