MOLITVE, NASLOVNICA

Krunica Presvetomu Srcu Marijinu

Photo by DDP on Unsplash

Krunicu je sastavio sveti Ivan Eudes, veliki štovatelj Srca Isusova i Marijina

Među najraširenijim pobožnostima Katoličke Crkve u posljednjem stoljeću nalazi se pobožnost Srcu Marijinu, zahvaljujući iznad svega poticajima Fatimskih ukazanja i posvetama svijeta i Crkve Srcu Marijinu koje su mnoge pape učinili. Pa ipak, ta pobožnost koja ima svoje korijene u Novom zavjetu, razvijala se tijekom cijele povijesti Crkve a postala je javna u 17. stoljeću zahvaljujući iznad svega  sv. Ivanu Eudesu. Sv. Ivan Eudes napisao je kapitalno djelo u povijesti katoličke tradicije o Srcu Marijinu koje ima više tisuća stranica,  Coeur admirable. Osim toga, sastavio je i krunicu Presvetomu Srcu Marijinu, koja se moli na običnu krunicu:

Krunica Presvetomu Srcu Marijinu

Vjerovanje

Na tri mala zrna:

Zdravo, Presveto Srce preblažene Djevice Marije!

Na sva velika zrna:

Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu, kako bijaše na početku, tako i sada i vazda i u vijeke vjekova. Amen!

Na mala zrna prvih dviju desetica:

Zdravo, Presveto Srce preblažene Djevice Marije!

Na mala zrna treće i četvrte desetice:

Po preljubeznomu Srcu Tvoje Presvete Majke, o dobri Isuse, neka naše srce bude po Srcu tvojemu!

Na mala zrna pete i šeste desetice:

Po preljubeznomu Srcu Svoje Presvete Majke, usliši nas, Isuse!

Na kraju:

Zdravo, Presveto Srce Preblažene Djevice Marije!

Sveti je Ivan Eudes govorio:

Tako molimo Našega Gospodina da po Srcu svoje presvete Majke, koje ga je više ljubilo nego svi ljudi i anđeli, usliši naše molitve i da nam udijeli i sve posebne milosti što ih od Njega molimo za sebe i za svoje bližnje. On ne može ništa odbiti što ga ponizno i s pouzdanjem molimo po Njezinu ljubeznomu i ljubljenomu Srcu. Ako ne dobijemo baš ono što molimo, sigurno je da ćemo dobiti nešto bolje za naše dobro.

HVALA bitno.net

 

SVETA MISA SRIJEDA 18.05.2022 ANDRIJAŠEVCI 18.30 sati Zahvala MajciBožjoj za zdravlje

X