MOLITVE, NASLOVNICA

DJEVICE PUNA NADE

Image by Prierlechapelet from Pixabay

DJEVICE PUNA NADE

Ti si se toliko nadala dolasku Mesije,
kao najuzvišenijem Božjem Obećanju,
te si u skrovištu svoga srca sabrala svu nadu izabranog naroda.

Bog je odgovorio upravo na tvoju nadu
oblikujući u tvojem krilu Onoga o kome si sanjala:Velikog Osloboditelja i Spasitelja svijeta.

Toliko si se nadala tom Djetešcu i njegovim ručicama, koje će držati sudbinu našeg čovječanstva, i njegovu tako velikom Srcu, koje će posvuda u svemiru uspostaviti kraljevstvo ljubavi.

Ti si se toliko nadala, pogleda vjerno uprtog
u svog žrtvovanog Sina,te si i nadalje vjerovala u njega  i njegovo poslanje u času njegove muke,da si prihvatila i njegovu smrt,
sigurna u njegovo uskrsnuće.

Ti si se toliko uzdala u Crkvu dok se rađala skromna i slaba, ali jaka u Duhu koji ju je širio i darivao joj porast.

Ti si se toliko nadala da ćemo i mi poželjeti podijeliti s tobom to snažno ufanje u Krista i Crkvu i da ćemo ga zauvijek sačuvati.

Jean Galod D.I

SVETA MISA NEDJELJA ANDRIJAŠEVCI 25.09.2022 09.00 sati + M. Pemper i + M,D i Stjepan Horvat,11.00 sati ZA ŽUPLJANE, + iz ob. Raguž i Lovrić,ROKOVCI 18.30 sati + Petar i Mara Jurić-Katunić

%d blogeri kao ovaj: