XXXI.N.K.C.G – ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 259 Župa Rokovci-Andrijaševci (30.10-06.11.2022)

XXXI NEDJELJA KROZ CRKVENU GODINU

SPOMENDANI I BLAGDANI

Utorak: SVI SVETI
Srijeda: DUŠNI DAN – Spomen svih vjernih mrtvih
Petak: Prvi petak u studenom
Nedjelja: 32. NEDJELJA KROZ GODINU

SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA

Ponedjeljak ————————-
Utorak u 17.00: Na nakanu
Srijeda u 18.30: + iz ob. Matić i Komljenović
Četvrak u 18.30: + Martin, Janja i Pavo Kuzmanović
Petak u 18.30: + Hrvoje Pritaković
Subota u 18.30: + Josip Smolčić-Bole i + Luka i Marija Šebalj
NEDJELJA u 09.00: + Ana Zgonjan
u 11.00: ZA SVE ŽUPLJANE; + Franjo, Ankica i Ivan Klišanić

SVETE MISE U ROKOVCIMA

Utorak u 08.00: + iz ob. Miletić i Lovrić
Srijeda u 09.00: + Ivan Rakin
NEDJELJA u 18.30: + Petar Keser

ŽUPNI URED

Župni ured radi SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijepodne od 16-18 sati. PETKOM prijepodne od 09-11 sati. Na Svi svete ured ne radi!

SVI SVETI I DUŠNI DAN

U utorak slavimo zapovjedanu svetkovinu Svih Svetih. To je dan kada proslavljamo sve one koji su postigli konačni cilj i svrhu svoga života, a to je vječni život, odnosno svetost u nebu. Zato taj blagdan i nazivamo Svi sveti, jer mi zemaljska crkva proslavljamo onu proslavljenu, nebesku crkvu koja nam je uzor i koju molimo za pomoć i zagovor. Sveta Misa će biti u 8.00 sati u crkvi u Rokovcima, a u 17.00 u crkvi u Andrijaševcima.
U srijedu slavimo Spomen svih vjernih mrtvih ili Dušni dan. To je dan kada Crkva odaje počast svim svojim članovima koji su napustili ovaj svijet kao Kristovi vjernici. To su zapravo svi naši dragi i mili pokojnici za koje molimo i čije grobove ukrašavamo cvijećem i lampionima. Na Dušni dan Misa je u 9.00 je u crkvi u Rokovcima, a u 18.30 u Andrijaševcima.

BLAGOSLOV GROBOVA

Na Sve Svete blagoslov grobova će biti prijepodne u Andrijaševcima i poslijepodne u Rokovcima.
Prijepodnevni blagoslov na groblju u Andrijaševcima započinje u 09.30 sati zajedničkom molitvom kod križa, a onda slijedi pojedinačni blagoslov. Poslijepodnevni blagoslov na groblju u Rokovcima započinje u 14.30 sati najprije zajedničkom molitvom za sve pokojne, a onda slijedi pojedinačni blagoslov grobova. Grobove će blagoslivljati 3 svećenika. Molimo za strpljenje!

PRVI PETAK U STUDENOM

U petak je Prvi petak u mjesecu studenom kada u svojoj kršćanskoj duhovnosti posebno častimo Presveto Srce Isusovo. Prije večernje Mise bit će mogućnost za sakramenat ispovijedi, a poslije sv. mise euharistijsko klanjanje.

ŽUPNA KATEHEZA

PRVOPRIČESNICI u srijedu u 15.00 sati.
KRIZMANICI u srijedu u 20.00 sati.
Ostalu djecu pozivamo da na blagdane posjete groblje i sudjeluju na svetoj misi.

LUKNO

Započinje mjesec studeni pa podsjećamo na lukno. Zahvaljujemo svima koji su do sada podmirili svoje obveze prema Crkvi.

KATOLIČKI KALENDARI ZA 2023.

U župnom uredu ili u sakristiji možete nabaviti katoličke kalendare za 2023. godinu.

DAROVATELJI ZA CRKVU

OBITELJ BOŽIĆ, Rokovci 400 kn
BIČANIĆ KATA, Rokovci 225 kn
ŠKAREC LJUBICA, Andrijaševci 200 kn
SMOLČIĆ MARIJA, Andrijaševci 110 kn
JEDNA OSOBA, Andrijaševci 55 kn

Darovateljima od srca hvala! Ostalima poziv i poticaj.

MOLITVE I KOMENTARI