ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

VII.VAZMENA NEDJELJA ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 132 Župa Rokovci-Andrijaševci (24.05-31.05.2020)

ŽUPNE OBAVIJESTI Danas je 7. uskrsna ili vazmena nedjelja.   SPOMENDANI I BLAGDANI U IDUĆEM TJEDNU Ponedjeljak:            Sv. Grgur VII.,papa Utorak:                   Sv. Filip Neri, prez. Srijeda:                   Sv. Augustin Kanterberijski,b. Petak:                     Sv. Euzebije i Polion, mč. Nedjelja:                 DUHOVI - PEDESETNICA   SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA    Utorak        u  18.30:   + Ilija Smolčić i za zdravlje Srijeda       … Continue reading VII.VAZMENA NEDJELJA ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 132 Župa Rokovci-Andrijaševci (24.05-31.05.2020)

GALERIJA, NASLOVNICA

NOVO OBNOVLJENA CRKVA SV.ANDRIJE ANDRIJAŠEVCI(foto galerija)

Donosimo slike  novo  obnoveljene crkve sv.Andrije u Andrijaševcima. Crkva je ovih dana  završena iznutra i izvana. Pozivamo sve župljane da svojim darom pomognu  novo obnovljenu crkvu u Andrijaševcima! SVOJ DAR MOZETE OSOBNO DONIJETI ŽUPNIKU ILI DATI NAŠIM SAKRISTANIMA. SVOJ DAR MOŽETE UPLATITI NA RAČUN ŽUPE PRIVREDNA BANKA  ŽUPA SV ANDRIJE APOSTOLA,ROKOVCI-ANDRIJAŠEVCI HR 2223400091110882148 (primjerak uplatnice… Continue reading NOVO OBNOVLJENA CRKVA SV.ANDRIJE ANDRIJAŠEVCI(foto galerija)

MOLITVE, NASLOVNICA

MOLITVA JEDNOG SVEĆENIKA

U Ime, snagom i na riječ Isusa Krista, Gospodina svoga: Cio se oblačim u Božju borbenu opremu svjetlosti: na glavu stavljam kacigu spasenja, na sebe navlačim oklop pravednosti. Bokove opasujem istinom Boga svemogućega, a na noge navlačim Evanđelje mira i oganj Duha Svetoga. U ljevici držim štit vjere, a u desnici mi je mač Duha: Božja riječ. Božja je riječ neosvojiva… Continue reading MOLITVA JEDNOG SVEĆENIKA

SVETAC DANA

SVETAC DANA-PETAK -29.05.2020

Sveti Euzebije i Polion   Sveti Euzebije i Polion, kršćanski mučenici iz rimskog grada Cibalae (danas Vinkovci), djelovali su krajem III. i početkom IV. stoljeća. Živjeli su na području današnjih Vinkovaca. Euzebije je bio biskup, a Polion lektor. Euzebije je prvi poznati biskup Cibala, a vjerojatno je tamo djelovao u vrijeme progona kršćana (249-260). Njegovo… Continue reading SVETAC DANA-PETAK -29.05.2020

MOLITVE, NASLOVNICA

Litanije povjerenja – molitva kojom ćete pronaći mir i pouzdanje u Boga

Od straha da će se od mene tražiti više nego što imam, oslobodi me, Isuse…   Od uvjerenja da moram zaslužiti Tvoju ljubav, oslobodi me, Isuse. Od straha da sam nevoljen, oslobodi me, Isuse. Od lažne sigurnosti da imam sve što mi je potrebno, oslobodi me, Isuse. Od straha da će me povjerenje u Tebe osiromašiti,… Continue reading Litanije povjerenja – molitva kojom ćete pronaći mir i pouzdanje u Boga

MOLITVE, NASLOVNICA

‘Dođi, Duše Presveti’: zazovite Duha Svetoga uz ovu drevnu molitvu

Jeste li čuli za "zlatnu sekvenciju"? Foto: Shutterstock Poznata i popularna pod imenom “zlatna sekvencija”, “Dođi, Duše Presveti” predivna je i moćna molitva Duhu Svetomu, a sastavljena je u 13. stoljeću. Pripisuje se kardinalu Stephenu Langtonu, nadbiskupu Canterburyja. Godine 1570. ova je „sekvencija” (koju se i dalje moli i pjeva poslije prvoga čitanja – poslanice, i… Continue reading ‘Dođi, Duše Presveti’: zazovite Duha Svetoga uz ovu drevnu molitvu

SVETAC DANA

SVETAC DANA-ČETVRTAK -28.05.2020

Blažena Maria Bartolomea Bagnesi   Blažena Maria Bartolomea Bagnesi, talijanska dominikanska trećoredica, rođena je 24. kolovoza 1514. u Firenci kao kći Carla di Rinierija i Alessandre Orlandini. Bila je lijepa djevojčica velikih očiju i širokog osmijeha. Rano je ostala bez majke pa je morala sama brinuti o kući i domaćinstvu. Marietta, kako su je zvali,… Continue reading SVETAC DANA-ČETVRTAK -28.05.2020

SVETAC DANA

SVETAC DANA-SRIJEDA -27.05.2020

Sveti Augustin Canterburyjski Današnji je sveti zaštitnik Augustin iz Canterburyja, benediktinski redovnik, prvi canterburyjski nadbiskup, apostol Engleske. Rodio se u prvoj trećini VI. stoljeća u Rimu. Prior benediktinskog samostana svetog Andrije na Monte Celiju u Rimu, boravio je u istom samostanu s budućim papom Grgurom I. Papa Grgur I. Veliki poslao ga je 596. sa… Continue reading SVETAC DANA-SRIJEDA -27.05.2020