ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

NEDJELJA KRŠTENJE GOSPODINOVO- ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 113 Župa Rokovci-Andrijaševci (12.01-19.01.2020)

ŽUPNE OBAVIJESTI   Danas je blagdan Krštenja Gospodinovog. Ovim blagdanom završava božićno vrijeme i započinje vrijeme kroz godinu.   SPOMENDANI U IDUĆEM TJEDNU Ponedjeljak:    Sv. Hilarije, b. i n. Srijeda:           Sv. Anastazija, mč. Petak:              Sv. Antun, opat Nedjelja:         2. nedjelja kroz godinu.   MISNE NAKANE U     ROKOVCIMA           Utorak        u  18.30:     Zahvala… Continue reading NEDJELJA KRŠTENJE GOSPODINOVO- ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 113 Župa Rokovci-Andrijaševci (12.01-19.01.2020)

NASLOVNICA, PROPOVIJED

Od iskustva do svjedočenja – razmišljanje uz 2. nedjelju kroz godinu

Dan nakon Gospodinova krštenja na Jordanu dogodio se ponovni susret s Ivanom Krstiteljem (Iv 1,29-34). Prilikom tog susreta Ivan je posvjedočio pred svojim učenicima da je on sam bio kršten Isusovom prisutnošću, to jest da se taj događaj u njega tako utisnuo da mu je obilježio cijeli život. Krstitelj praktički svjedoči kako je pustio Isusa… Continue reading Od iskustva do svjedočenja – razmišljanje uz 2. nedjelju kroz godinu

MISNA ČITANJA

MISNA ČITANJA-SUBOTA-18.01.2020

MISAO IZ EVANĐELJA DANA Nisam došao zvati pravednike, nego grješnike. I. tjedan kroz godinu Subota, 18. 1. 2020. Svagdan ČITANJA: 1Sam 9, 1-4.17-19; 10, 1a; Ps 21, 2-7; Mk 2, 13-17 BOJA LITURGIJSKOG RUHA: zelena IMENDANI: Priska, Margareta Ugarska, Biserka NAPOMENA: ▪ Započinje molitvena osmina za jedinstvo kršćana. U svagdane osmine moguće je slaviti misu… Continue reading MISNA ČITANJA-SUBOTA-18.01.2020

I.JUTARNJA

ČASOSLOV-I.JUTARNJA SUBOTA-I.Tjedan Kroz Crkvenu Godinu(T.K.C.G)

POZIVNIK R. Otvori, Gospodine, usne moje. O. I usta će moja navješćivati hvalu tvoju. Ant. Poklonimo se Gospodinu, jer on nas stvori. Ps 67 (66). Blagoslovni hvalospjev Smilovao nam se Bog i blagoslovio nas, * obasjao nas licem svojim, da bi sva zemlja upoznala putove tvoje, * svi puci tvoje spasenje! Ant. Poklonimo se Gospodinu,… Continue reading ČASOSLOV-I.JUTARNJA SUBOTA-I.Tjedan Kroz Crkvenu Godinu(T.K.C.G)

II.VEČERNJA

ČASOSLOV-II.VEČERNJA PETAK-I.Tjedan Kroz Crkvenu Godinu(T.K.C.G)

R. Bože, u pomoć mi priteci. O. Gospodine, pohiti da mi pomogneš. Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu. Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda i u vijeke vjekova. Amen. Aleluja   HIMAN Nebeski Stvorče čovjekov, Što rediš sam vasionu: Zapovijedaš i izlaze Iz krila zemlje gmaz i zvijer. Na nalog tvoj… Continue reading ČASOSLOV-II.VEČERNJA PETAK-I.Tjedan Kroz Crkvenu Godinu(T.K.C.G)

MOLITVE, NASLOVNICA

Litanije svetog Antuna Velikog, pustinjaka i opata

Gospodine, smiluj se! Kriste, smiluj se! Gospodine, smiluj se! Kriste, čuj nas! Kriste, usliši nas! Oče nebeski, Bože, smiluj nam se Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se Duše Sveti, Bože, smiluj nam se Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se Sveta Marijo, moli za nas Sveta Bogorodice, moli za nas Sveta Djevo djevica, moli… Continue reading Litanije svetog Antuna Velikog, pustinjaka i opata

SVETAC DANA

SVETAC DANA-PETAK-17.01.2020

Sveti Antun opat Današnji sveti zaštitnik je u hrvatskom vjerničkom puku omiljeni Antun opat, Antun Veliki ili Antun Pustinjak, „otac monaštva“ i začetnik pustinjaštva. Rodio se oko 251. u Komi blizu egipatskog grada Herakleje (Herakleopolis Magna). Potjecao je iz bogate obitelji, a poslije smrti roditelja pobrinuo se za sestrinu budućnost, poklonio zemlju susjedima, rasprodao imovinu,… Continue reading SVETAC DANA-PETAK-17.01.2020