ŽUPNE OBAVIJESTI, ŽUPNI LISTIĆ

02. NEDJELJA DOŠAŠĆA – ŽUPNE OBAVIJESTI I LISTIĆ, Broj 108 Župa Rokovci-Andrijaševci (08.12-15.12.2019)

Danas slavimo 2. nedjelju došašća.   SPOMENDANI U IDUĆEM TJEDNU Ponedjeljak:    Bezgrješno začeće BDM Petak:              Sv. Lucija Subota:                        Sv. Ivan od Križa Nedjelja:          3. NEDJELJA DOŠAŠĆA   ŽUPNI URED Idući tjedan župni ured radi u UTORAK i PETAK prijepodne od 09-11 sati, a u SRIJEDU i ČETVRTAK  prijepodne od 16-18 sati.  … Continue reading 02. NEDJELJA DOŠAŠĆA – ŽUPNE OBAVIJESTI I LISTIĆ, Broj 108 Župa Rokovci-Andrijaševci (08.12-15.12.2019)

MOLITVE, NASLOVNICA

Molitva Ivana Pavla II. Majci Dobrog Savjeta

Majko Dobrog Savjeta, pokaži nam uvijek kako služiti čovjeku svih naroda…   Molitva Majci Dobrog Savjeta Majko Dobrog Savjeta, pokaži nam uvijek kako služiti čovjeku svih naroda, kako ga dovesti putu spasenja. Kako braniti pravdu i mir na svijetu koji je stalno uništavan sa svih strana. Koliko živo želim povjeriti ti sve teške probleme društva,… Continue reading Molitva Ivana Pavla II. Majci Dobrog Savjeta

II.VEČERNJA

ČASOSLOV-II.VEČERNJA UTORAK DRUGI TJEDAN DOŠAŠĆA

R. Bože, u pomoć mi priteci. O. Gospodine, pohiti da mi pomogneš. Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu. Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda i u vijeke vjekova. Amen. (Aleluja)   HIMAN   Nebesa Stvorče zvjezdanih, svog puka vječna svjetlosti, o Spasitelju ljudi svih: usliši naše molitve. Kad im'o svijet je… Continue reading ČASOSLOV-II.VEČERNJA UTORAK DRUGI TJEDAN DOŠAŠĆA

NASLOVNICA, ŽIVOT CRKVE

ISUSOVO UKAZANJE PADRU PIJU Kako razlikovati strahove koji dolaze od Gospodina od onih koje uzrokuje đavao

Postoje strahovi koje Gospodin dopusti kako bi duše još više približio k sebi. Ti se strahovi razlikuju od onih koje uzrokuje Đavao. Isus je to ovako objasnio Padru Piju u jednom ukazanju: „Jutros poslije Svete Mise, dok sam još bio sav žalostan zbog onoga što mi je natuknuto, dobio sam tako jaku glavobolju da mi… Continue reading ISUSOVO UKAZANJE PADRU PIJU Kako razlikovati strahove koji dolaze od Gospodina od onih koje uzrokuje đavao

MOLITVE, NASLOVNICA

Molitva svetoj Dimfni – zaštitnici oboljelih od duševnih bolesti

Nakon Dimfnine smrti, ljudi su dolazili i molili se na njezinu grobu. Ubrzo su se počela događati čudesna ozdravljenja od duševnih bolesti i epilepsije. Sveta je Dimfna živjela u Irskoj u 7. stoljeću, a zbog ustrajne vjernosti Kristu i svjedočanstva kršćanskoga života umrla je mučeničkom smrću. Da bi sačuvala krepostan život i izbjegla incest, spremno… Continue reading Molitva svetoj Dimfni – zaštitnici oboljelih od duševnih bolesti

NASLOVNICA, ŽIVOT CRKVE

U brdovitoj i škrtoj pustinji boravila su dva pustinjaka. Pronašli su spilje, s ulazima iz kojih su se lako mogli promatrati. Nakon više godina molitve i oštre pokore jedan se od njih uvjerio da je došao do savršenosti. Drugi je bio ponizniji, ali i nešto otvoreniji i blaži. Izlazio je razgovarati s prolaznicima, tješio je… Continue reading

SVETAC DANA

SVETAC DANA-UTORAK-10.12.2019

Loretska Gospa Svaki marijanski blagdan ispunjava naša srca radošću i toplinom, svaki Marijin spomendan predstavlja sjajni dragulj u kruni naše Kraljice i Majke. Takav je i današnji blagdan Loretske Gospe. Među velika marijanska svetišta spada i ono u talijanskom gradiću Loretu (provincija Ancona, Marche). Loretsko svetište godišnje posjećuje više od milijun hodočasnika, a pohađali su… Continue reading SVETAC DANA-UTORAK-10.12.2019

MISNA ČITANJA

MISNA ČITANJA-UTORAK-10.12.2019

MISAO IZ EVANĐELJA DANA Bog ne će da propadnu maleni. II. tjedan došašća Utorak, 10. 12. 2019. Svagdan ČITANJA: Iz 40,1-11; Ps 96,1-3.10ac.11-13; Mt 18,12-14 BOJA LITURGIJSKOG RUHA: ljubičasta IMENDANI: Mauro, Gregor, Edmund   Prvo čitanje:Iz 40, 1-11   Narod svoj Gospodin tješi!   Čitanje Knjige proroka Izaije Tješite, tješite moj narod, govori Bog vaš.… Continue reading MISNA ČITANJA-UTORAK-10.12.2019