Hodaju kroz cijelu Domovinu moleći za nju

Ovo je, čini se, jedinstveno u svijetu, da postoje ljudi koji će već 8. godinu za redom hodati 1700 km za svoju domovinu i njezine ljude

Već osmu godinu za redom, trenutno je u tijeku zavjetno hodočašće pod nazivom Marijanski zavjet za Domovinu, a koji je započeo u subotu 11. lipnja na istoku zemlje, a završit će nakon 75 dana i 1700 km u Dubrovniku 24. kolovoza.

Svo to vrijeme skupina Hrvata hoda kroz cijelu nam zemlju, od svetišta do svetišt,a moleći zagovor Trojedinog Boga, Blažene Djevice Marije i svetih zagovornika naroda, za Hrvatsku i njezin hrvatski narod. Oni trenutno posvećuju našu domovinu i pozivaju apsolutno sve da im se pridruže u ovom veličanstvenom pothvatu, koji ne ometa i žestoka vručina ni bolovi ni druge ‘muke’ koje osjećaju hodočasnici na ovom blagoslovljenom putu kroz šume i polja Hrvatske blagoslivljajući sve svojim koracima.

Bratovština Marijanski zavjet za Domovinu osnovali su osnovali mladi i hrvatski branitelji, koji su 2015. pokrenuli prvo zavjetno hodočašće „Marijanski zavjet za Domovinu“, koje prolazi svim većim marijanskim svetištima, od istoka do juga Hrvatske što je vjerujemo jedno jedinstveno hodočašće u svijetu, a u kojem su ljudi toliko spremni dati sebe – za domovinu i njen narod.

foto: Marijanski zavjet za Domovinu

Hodočasnici su 20 lipnja krenuli iz Požege prema Stražemanu, a već su obišli Pleternicu, Vidovce, Slavonski Brod, Ovčaru, Đakovo, Vođinice, Vinkovce, Vinkovo, Osijek, a na putu su kako stalno svjedoče preko društvenih mreža susretali brojne ljude, prijatelje Boga i hodočasnika koji su ih pozdravljali, blagoslivljali a nerijetko i ugostili, okrijepili.

Tajnica Bratovštine Marijanski zavjet za Domovinu Marina Garić pozvala je sve koji mogu da im se pridruže na hodočašću. „… Hodočasnici su spremni za nove kilometre, nove doživljaje, nove rute i susrete. Zaista jedno prekrasno iskustvo koje sve nas očekuje. Najprije je potrebno prijaviti se, to se još uvijek može učiniti na našoj stranici www.marijanskizavjet.hr. Potičemo sve da se što prije prijave i detaljnije saznaju o samim rutama, izaberu svoju rutu i pridruže se hodočašću“, rekla je Garić prije samog početka hodočašća te dodala da Marijanski zavjet i ove godine jednim dijelom prolazi kroz Hercegovinu.

„Ove godine to će biti od Velike Gospe pa do 21. kolovoza, kada ćemo proći kroz Posušje, Široki Brijeg, Mostar, Međugorje i Neum na putu prema Dubrovniku. U Međugorje ćemo doći 18. kolovoza, ruta je Mostar-Međugorje, a onda 19. kolovoza nastavljamo dalje prema Metkoviću, Neumu i dalje prema Dubrovniku. Zaista je prekrasan osjećaj doći u razna marijanska svetišta i moliti i zahvaljivati Gospodinu“, istaknula je tajnica Bratovštine Marijanski zavjet za Domovinu.

Bratovština Marijanski zavjet za Domovinu, koju su osnovali mladi i branitelji, pokrenula je 2015. zavjetno hodočašće „Marijanski zavjet za Domovinu“, koje prolazi svim većim marijanskim svetištima, od istoka do juga Hrvatske što je vjerujemo jedno jedinstveno hodoćašće u kojem su ljudi toliko spremni dati sebe – za domovinu i njen narod.

Autor:Vjera

dnevo hr