IX.NEDJELJA KROZ GODINU ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 342(02.06-09.06.2024)

Danas 02.06.2024 9.NEDJELJA KROZ GODINU

VJERA UFANJE LJUBAV(klikni i moli)

SPOMENDANI U IDUĆEM TJEDNU

Utorak:            Kvirin Sisački, biskup i mučenik

Petak:             Presveto Srce Isusovo

Subota:            Bezgrešno Srce Marijino

Nedjelja:          10. nedjelja kroz godinu

SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA od 03.06-09.06.2024

Ponedjeljak     ———-

Utorak          u  18.30: + Ilija Rajković

Srijeda          u 18.30:  + Ana, Kata i Josip Lošonc

Četvrtak       u 18.30:  + Ivana i Zvonko Markobašić

Petak            u 17.00:  + Ruža, Bartol, Filip i Tadija Bičanić

Subota          u 09.00:  + Mihajlo Međeši i + Gabrijel Nađ i + iz ob. Nađ

NEDJELJA  u 09.00: + Zvonko Jakab

u 11.00:  ZA ŽUPLJANE; + iz ob. Levaković

SVETE MISE U ROKOVCIMA 09.06.2024

NEDJELJA  u  18.30: + Mato Božić i + Tomislav Markić

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi UTORKOM i PETKOM prijepodne od 09-11 sati, SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijepodne od 16-18 sati

SVETKOVINA PRESVETOG SRCA ISUSOVA

U petak Crkva slavi svetkovinu Presvetog Srca Isusova. Ovo je vrlo lijepi blagdan koji nas podsjeća na istinu da nam je u cijelom Isusovom životu, a posebno u njegovoj  muci, smrti i uskrsnuću objavljena i darovana ljubav Božja. Ovaj blagdan svečano ćemo proslaviti na svetoj Misi u Andrijaševcima u 17.00 sati. U našoj župi ima dosta štovatelja Presvetog Srca Isusova pa svima njima čestitamo njihov dan.

GODIŠNJE KLANJANJE U ANDRIJAŠEVCIMA

U nedjelju poslije Srca Isusova u našim Andrijaševcima  je godišnje euharistijsko klanjenje. Toga dana u Andrijaševcima imamo mise u 9 i 11 sati pa ćemo Presveti Oltarski Sakrament izložiti između te dvije mise. Svi koji želite možete nakon mise u 9 ostati malo duže u osobnoj molitvi , a oni koji dolaze na misu u 11 sati  mogu doći ranije i odvojiti malo vremena za klanjanje pred euharistijskim Isusom.

PRIKUPLJANJE ZVONARINE

Naši zvonari Ivica i Jelica Durdov u idućem tjednu će započeti po kućama prikupljati zvonarinu.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJI

– U Petak, 07. lipnja 2024. u crkvi sv. Vendelina opata u Jarmini kršćansku ženidbu će sklopiti

MATIJA POSAVČIĆ, sin Ivana Posavčić i Anice r. Magdić  iz Andrijaševaca, M. Gupca 48

LIDIJA PETROVEČKI, kći Maria Petrovečki i Ivane r. Lončarić, Jarmina, J.Bana Jelačića 14a.

– U Petak, 07. lipnja 2024. u crkvi u Andrijaševcima u 18.30 sati kršćansku ženidbu će sklopiti

IVAN RAGUŽ, sin Milana Raguž i Zdenke r. Botić  iz Vinkovaca, Senjskih uskoka 23

IVANA DRAŽENOVIĆ, kći Milana Draženović i Svjetlane r. Travančić, Andrijaševci, Vl. Nazora 50.

– U Subotu, 08. lipnja 2024. u crkvi u Andrijaševcima u 17.00 sati kršćansku ženidbu će sklopiti

EDUARD ĐAKOVIĆ, sin Roberta Đaković i Zdenke r. Zovak, Slavonski Brod, Tadije Smičiklasa 34

MAJA KOVAČEVIĆ, kći Ivana Kovačević i Mihaele r. Peulić, Andrijaševci, M. Gupca 98.

DAROVATELJI ZA CRKVU

GLAVAŠ MIRO I SLAVICA, Andrijaševci                        100 €
TORI DOMAGOJ I TAMARA, Andrijaševci                     30 €
BUTKOVIĆ MARIO, Andrijaševci                                    20 €

Darovateljima od srca hvala! Ostalima poziv i poticaj.