Molitva arkanđelima Mihaelu, Gabrijelu i Rafaelu

Sveti Mihaele arkanđele brani nas u boju protiv pakosti, u zasjedama đavolskim budi nam zaklon.

 

Ponizno molimo neka mu zapovjedi Bog: Ti vojvodo vojske nebeske, sotonu i druge duhove zla koji svijetom obilaze na propast duša, božanskom krepošću u pakao strovali.Amen

 

O Bože, koji si među svim arkanđelima i anđelima izabrao Gabrijela, da navijesti tajnu Tvog utjelovljenja: Milostivo nam podaj da mi, koji sudjelujemo u Njegovoj gozbi na zemlji, možemo osjetiti učinak Njegove zaštite na nebu, koji živi i kraljuje s Bogom Ocem u zajedništvu Duha Svetoga u sve vijeke vjekova.Amen

 

O Bože, koji si dao blaženog arkanđela Rafaela tvome sluzi Tobiji kao suputnika na njegovom putu, podaj nama, svojim slugama, da uvijek možemo biti zaštićeni njegovom skrblju i ojačani njegovom pomoći. Po Gospodinu našem Isusu Kristu Tvome Sinu, koji s Tobom živi i kraljuje u jedinstvu Duha Svetoga u sve vijeke vjekova.Amen

 

Anđele čuvaru mili svojom snagom me zakrili
Prema Božjem obećanju čuvaj mene noću, danju Osobito pak me brani da mi dušu grijeh ne rani A kad s ovog svijeta pođem sretno da u nebo dođem Da se ondje s tobom mogu vijekom klanjat dragom Bogu

(Tradicionalna molitva anđelima čuvarima)