PRESVETO TROJSTVO ŽUPNE OBAVIJESTI Broj 341(26.05-02.06.2024)

Danas 26.05.2024 Crkva proslavlja svetkovinu Presvetog Trojstva, prvu, temeljnu i najvažniju istinu vjere koja glasi:  Jedan je Bog, a tri božanske osobe, Otac, Sin, i Duh Sveti.

VJERA UFANJE LJUBAV(klikni i moli)

SPOMENDANI U IDUĆEM TJEDNU

Srijeda:            Sv. Euzebije i Polion

Četvrtak:         TIJELOVO

Petak:              Pohod BDM

Nedjelja:          9. nedjelja kroz godinu

SVETE MISE U ROKOVCIMA   od 26.05-02.06.2024

Ponedjeljak       ————–

Utorak        u  18.30:   + Ivica Bičanić

Srijeda        u 18.30:    + Zvonko i Agata Luketić

Četvrtak      u 09.00: + iz ob. Strinić

Petak          u 18.30:    + Josip Kopić

Subota        u 09.00:    + iz ob.Markobašić i Jurković

NEDJELJA u 09.00:   + Pavao i Jaga Juratović, + Ružica Palijan i + Mara i Vladimir Vukić u 11.00:  ZA ŽUPLJANE; + Stjepan, Ljubica, Miroslav i Mirjana Rukavina

SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA 02.06.2024

Četvrtak       u 11.00:   ZA ŽUPLJANJE; + Marko Smolčić (Tijelovska procesija)

NEDJELJA  u  18.30: + Darija Benić i + iz ob. Benić i Kovačević

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi UTORKOM i PETKOM prijepodne od 09-11 sati, SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijepodne od 16-18 sati

SVETKOVINA TIJELOVA I TIJELOVSKA PROCESIJA

U četvrtak Crkva slavi svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove. To je zapovjedani blagdan što znači da je toga dana obavezno sudjelovati na sv. Misi. Sv. Misa će biti u 09.00 u Rokovcima i 11.00 sati u Andrijaševcima.

Tijelovo ili Brašančevo je blagdan koji je posebno poznat po tzv. tijelovskim procesijama na koju ćemo upriličiti nakon svete mise u 11.00 sati u Andrijaševcima.

Običaj je da se naprave četiri postaje na kojima ćemo moliti za sve žitelje naših sela i za sve naše potrebe Pozivamo žene iz našega KUD-a i gospođe iz ženskih udruga koje djeluju u našoj općini da se organiziraju i u dogovoru s našim sakristanima postave i urede  četiri postaje.

Posebno mjesto u tijelovskoj procesiji imaju naši prvopričesnici koji se toga dana trebaju obući u haljinice i sa sobom ponijeti košarice s laticama cvijeća. Tijelovo je jedinstven dan kada možemo javno izvan crkve posvjedočiti svoju vjeru i zato se uključimo svi i pokažimo da smo vjernici katolici.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJI

U Petak, 31. svibnja 2024. u crkvi u Andrijaševcima pod svetom misom u 17.00 sati kršćansku ženidbu će sklopiti

DOMAGOJ TORI, sin Imre Tori i Ivanke r. Blašković iz Andrijaševaca Kolodvorska 72

TAMARA MAZUR, kći Zdenka Mazur i Mirjane r. Župarić iz Višnjevca, Petra Zoranića 12.

U Subotu 01. lipnja 2024. u crkvi  u Andrijaševcima u 18.30 sati kršćansku ženidbu će sklopiti

TOMISLAV HORVAT, sin Josipa Horvat i Božane r. Ivkić iz Cerne, Velika Cerna 103

ANGELA GAŠPAROVIĆ, kći Ivice Zorana Gašparović i Jele r. Mandić iz Andrijaševaca, Marka Marulića 29.

DAROVATELJI ZA CRKVU

OBITELJ DEKANIĆ, Andrijaševci  50 €

ŠEBALJ STIPA, Rokovci                  50 €

JURKOVIĆ TEREZA, Rokovci        30 €

JANČIĆ MILAN, Andrijaševci         30 €

DUKTAJ DARKO, Andrijaševci      20 €

BROZINČEVIĆ NEVENKA, Andr.    10 €

ŠKEGRO SLAVICA, Rokovci         10 €

BAZLER STJEPAN, Andraševci      10 €

Darovateljima od srca hvala! Ostalima poziv i poticaj.