Krunica svetog Josipa

Moli se za Gospinu krunicu od pet desetica.

Na križić se moli Vjerovanje. Na pojedinačnom zrncu između desetica  Očenaš, odnosno Slava Ocui Očenaš.

Umjesto  Zdravo Marijo  moli se:

Zdravo Josipe pravedni, zaručniče svete Bogorodice, djevičanski Oče Isusa Krista,
(otajstvo)

Sveti Josipe, moli za nas da po tvome primjeru sveto živimo i u nebu vječno blaženstvo zadobijemo. Amen.

Na prva tri zrnca dodaje se:koji neka nam umnoži vjeru

koji neka nam učvrsti ufanje

 koji neka nam usavrši ljubav

Otajstva po deseticama:

1. Kojeg si žarko volio.

2. Koji je tebe slušao i ljubio.

3. Za koga si marljivo radio.

4. Koji je tebi u poslu pomagao.

5. Koji je uza te bio kad si umirao.

Umjesto  o moj Isuse  moli se:

O mili, blagi, strpljivi i ponizni sveti Josipe uzmi nas sve za svoju djecu i budi nam uvijek dobar i vjeran otac. Amen.

Na kraju krunice:

Bože Oče, nestvorena tvoja Riječ udostojala se u tišini zaodjenuti slabom ljudskom naravi u skrovitosti nazaretskog doma u kojem je sveti Josip bio glavar; po njegovu zagovoru stišaj u nama buku strasti, neurednih nagnuća, da svojim govorom častimo samo Tebe, koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.

Sveti Josipe ti si imao veliku ljubav prema šutnji, sada evo vapim i Tebi da mi pomogneš da i ja imam šutnju kada zatreba, da u svome govoru ne pogriješim kako bi svaka moja izgovorena riječ bila Bogu na slavu, a meni na spasenje, mir u mom srcu i mojoj duši, pomoć drugima, a šutnja velika radost koja donosi velike plodove i vodi u put savršenosti Amen.