LITANIJE ZA SVEĆENIKE

Svaki vjernik koji je primio sakrament krizme je na svoj način regrutiran u Kristovu vojsku, a vojnici ne čekaju samo napade nego su ih dužni spriječiti, to je njihovo legitimno pravo. Isto je tako i u duhovnom boju  dužni smo moliti jedni za druge, a posebno za svoje svećenike.  Znademo da su svećenici posebna đavolska meta, prije svega zbog posredovanja sakramenata svojim vjernicima.

Image result for LITANIJE ZA SVEĆENIKE

U posljednje vrijeme svjesni smo velikih napada na biskupe i svećenike, posebno na one čiji je apostolat prisutan u javnosti. Također nisu pošteđeni ni oni koji u skrovitosti savjesno obavljaju svoju svećeničku službu. Sveci i svetice kroz povijest Crkve naglašeno su molili za svećenike i poticali mnoge da to isto čine.

 

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, čuj nas!
Kriste, usliši nas!
Oče, nebeski Bože, smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se!
Duše Sveti Bože, smiluj nam se!
Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se!
Isuse, vječni i veliki Svećeniče, daj nam svetih svećenika!
Isuse, koji si svoje apostole pomazao Duhom Svetim, daj nam
Isuse, koji si svoju Žrtvu povjerio rukama svećenika, daj nam
Isuse, koji si svojim svećenicima naložio da naviještaju Božju Riječ, daj nam
Isuse, koji si svojim svećenicima dao vlast da opraštaju grijehe, daj nam
Isuse, koji si njima dao moć da dijele blagoslov, daj nam
Isuse, posredniče između Boga i ljudi, daj nam
Isuse, vrhovni Pastiru naših duša, daj nam

Da svojoj Crkvi pokloniš mnogo svetih svećenika, molimo Te, usliši nas!
Da mnogo mladih i plemenitih ljudi oduševiš za svećenički stalež, molimo
Da oni svoj svećenički stalež sačuvaju u čistoći, molimo
Da Tvoji vjernici svećenički stalež s poštovanjem podupiru i promiču, molimo
Da bi naši svećenici doista bili sol zemlje, molimo
Da oni svojim svetim životom mogu bit svjetlo svijeta, molimo
Da za Tebe i Tvoje vjernike rado podnose siromaštvo i trpljenje, molimo
Da imaju veliko poštovanje Tvoje nazočnosti u svetoj Euharistiji, molimo
Da velikom ljubavlju časte Presvetu Djevicu Mariju, molimo
Da posjeduju snagu mučenika, svjetlo ispovijedalaca, čistoću djevica, molimo
Da mogu voditi narod njima povjeren putem vječnog spasenja, molimo
Da ispravno naviještaju vjeru Tvoje svete Crkve, molim
Da se dostojiš sve svoje svećenike posvetiti, molimo

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se Gospodine!

Pomolimo se:  Isuse Kriste, vječni veliki Svećeniče, koji si se za spasenje svijeta na križu žrtvovao, molimo Te, daj svijetu svetih svećenika, pravih pastira naših duša, ispunjenih pravom ljubavlju prema Tebi, da nas velim revnošću svoga poslanja dovedu k Tebi i u vječni život. Amen.

Related image

ISUSE, VJEČNI VELIKI SVEĆENIČE

Sačuvaj svoje svećenike pod zaštitom Tvog presvetog Srca, gdje im nitko ne može naškoditi. Sačuvaj neokaljanim njihove posvećene ruke kojima svakodnevnice dodiruju Tvoje sveto Tijelo. Sačuvaj čistima usne koje porumene od Tvoje predragocjene Krvi. Očuvaj čistima i nezemaljskim njihovo, Srce što je opečaćeno uzvišenim zankom Tvog slavnog svećeništva. Daj im porasti u ljubavi i vjernosti prema Tebi i sačuvaj ih od okaljanost svijetom. Daruj im snagom pretvorbe nad kruhom i vinom i snagu pretvorbe srdaca. Blagoslovi njhov rad bogatim plodom i podari im jednom krunu vječnoga života. Amen! (Sv. Terezija od Djeteta Isusa)